Firuz Bağlıkaya, 3. kez TÜRSAB Başkanı oldu

İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen TÜRSAB’ın 25’inci Olağan Genel Kurulu’nda Firuz Bağlıkaya, toplam oyların %60’ını alarak  2302 oyla 3. kez TÜRSAB Başkanı seçildi. TGA seçiminin kazananı ise, Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar oldu.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin 25’inci Olağan Genel Kurulu 26-27 Kasım 2022 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirildi. Olağan Genel Kurul’un ikinci gününde yapılan seçimlerde, Firuz B. Bağlıkaya, Ali Bilir, Bilal Korkmaz ve Eyüp Kartal başkanlık için yarıştı. Divan Kurulu tarafından açıklanan geçici resmi seçim sonuçlarına göre adayların aldığı oylar şöyle oldu: Firuz B. Bağlıkaya; 2.302, Ali Bilir: 1.193, Bilal Korkmaz: 328, Eyüp Kartal: 53.

Firuz Bağlıkaya: “Bu sefer kazanan yine TÜRSAB”

Ezici bir farkla seçimi kazanan Bağlıkaya, gerçekleştirdiği seçim konuşmasına, ekibine teşekkür ederek başladı. Genel kurulda seçim kazanmanın ötesinde tarih yazdıklarını vurgulayan Bağlıkaya, şöyle devam etti: “Bundan önce seçimleri kazandığımızda kaybeden yok kazanan TÜRSAB var demiştik. Bu sefer kazanan yine TÜRSAB. Ama bu sefer kaybedenler var. Üç günlük dünya menfaati için yollarını, yürüyüşlerini, arkadaşlarını değiştirenler kaybetti.”

“Vefa, mücadele ve dirayet kazandı”

Vefanın, mücadelenin, dirayetin kazandığını ifade eden Bağlıkaya, “Adamınızı ezdirmediniz, yedirmediniz. Ezdiniz geçtiniz. Bugün burada vakarıyla, vefasıyla ayakta duranlar kazandı. Güce kibre ve zorbalığa karşı hakkı savunanlar, hakka yaslananlar, hakka tapanlar kazandı. Selam olsun hak ve hakikati hayatında rehber kılanlara. Selam olsun mandacılık, vesayetçilik için değil bağımsızlığı ve özgürlüğü için yaşayanlara. Selam olsun şereflerini ilkelerini; menfaatleriyle değiştirmeyen gerçek dava arkadaşlarıma, ilkelerini, değerlerini ayaklarında değil, alınlarında, başlarında taşıyanlara selam olsun gücün karşısında titreyenlere karşı;  sarsılmadan dimdik duranlara.  Selam olsun vefayı hayatının şiarı yapanlara. Ne mutlu bana ki Allah’ım bana sizin gibi yol arkadaşları nasıp etti. Rabbim beni sizlere mahcup etmesin. Sağ olun var olun.”

TGA seçimini Mete Vardar kazandı

TÜRSAB 25’inci Olağan Genel Kurulu ile eş zamanlı olarak yapılan Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın seyahat acentalığı temsilciliği görevine ise Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanı A. Mete Vardar seçildi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir