G Plus, Divan Grubu ile Anlaştı !

Mar Yapı’nın Güneşli’de hayata geçirdiği G Plus projesinin ikinci etabında yapılması planlanan rezidans ve otelle ilgili olarak yürütülen görüşmeler tamamlandı. Güneşli’ye yeni bir soluk getirecek projenin inşası Mar Yapı tarafından gerçekleştirilirken, işletmesini Divan Grup üstlenecek.

Mar Yapı tarafından emlak piyasasının yükselen değeri Güneşli’de inşaatı devam eden G Plus projesinin ikinci etabında yapılması planlanan rezidans ve otelle ilgili olarak yerli ve yabancı otel zincirleri ile yürütülen görüşmeler tamamlandı. İstanbul’un yeni cazibe merkezlerinden biri olan Güneşli’nin ilk rezidansının inşaatı Mar Yapı tarafından yapılırken, işletmeciliği Türk otelciliğinde bir ekol olan Divan Grubu tarafından yapılacak. Divan Grubu’nun ve Güneşli’nin ilk rezidansı G Plus’la yükselecek.

Finans merkezi olma yolunda hızla ilerleyen İstanbul’da Güneşli gibi havaalanı bağlantı yolu üzerindeki bölgeler yatırımcıların yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. İstanbul’un yeni Maslak’ı olarak görülen Güneşli’de karma bir proje olarak hayata geçirilen G Plus ikinci etabında inşa edeceği rezidans ile bölgeye yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor.

İstanbul siluetinin değişmez oteli Güneşli’de

Konut, ofis ve mağazalardan oluşan G Plus ilk etabının tamamlanmasının ardından zincir otellerden gelen teklifler üzerine ikinci etapta rezidans ve otel inşa etmeye karar verdiklerini söyleyen Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök Güneşli’deki ilk karma proje ve ilk rezidansa imza attıklarını ifade etti. Güneşli’nin yeni yaşam merkezi olacağını söyleyen Özkök, “Biz bölgeyi iyi tanıyoruz. İnşaat alanındaki iddiamızı Divan Grubu’nun otelcilik sektöründeki deneyimiyle birleştirerek ihtiyaçlara cevap verebilen, doğru çözümler üreten bir proje ortaya çıkarmayı amaçlıyoruz” dedi. Projede 140 odalı 4 yıldızlı bir otel ile 282 dairelik rezidans inşa edileceği bilgisini veren Özkök, Divan Grubu ile gerçekleştirilen işbirliği sayesinde rezidans sahiplerinin otel hizmetini ev rahatlığıyla yaşayacaklarını ifade etti.

2013 yılında tamamlanması planlanan G Plus’ın ikinci etabında rezidansın yanı sıra ünlü markaların yer alacağı bir Alışveriş Arkadı bulunacak.

Divan Grubu’nun ilk rezidansı

Divan Grubu’nun rezidans hizmeti de vermeye başlayacağını ve ilk rezidansı da G Plus projesi ile Güneşli’de hayata geçireceklerini belirten Divan Grubu CEO’su Marcos Bekhit iki kurum arasında yapılan anlaşmaya ilişkin olarak şunları söyledi: “Güneşli’de hayata geçecek olan otelimiz Türkiye’de 10’uncu İstanbul’da ise dördüncü otelimiz olacak. Bu projenin Divan Grubu açısından önemi büyük çünkü ilk Divan Residence’ın kapılarını Güneşli’de açacağız”dedi.

Mali İşler ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dr. Faik Öztunç ise konuyla ilgili “Özellikle son birkaç yıldır gayrimenkul sektöründe rezidanslar, villa ve konut seçeneklerinden daha fazla ilgi görüyor. Modern yaşamın yoğunluğu ve karmaşasında kişiler çok daha modern, kompakt ve konforlu bir yaşam tarzına yöneliyorlar. Biz de Divan Grubu olarak, otelcilik alanındaki yarım asırlık birikimimizi rezidans işletmeciliğinde değerlendirmek istiyoruz. Divan’la özdeşleşmiş üstün hizmet kalitesini, Güneşli gibi İstanbul’un en hızlı gelişen bölgelerinden birinde sunmayı hedefliyoruz” açıklamasında bulundu.
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir