Gastronomide yetenek avı başlıyor

TÜROB, TUGEV, MEB ve Gastronometro iş birliğiyle gelenekselleşen Turizm Meslek Liseleri Arası Aşçılık Yarışması için geri sayım başladı. ‘Sektör Yetenek Avında’ projesi kapsamında 12 meslek lisesinden öğrenciler ilk etapta 29 Şubat Perşembe günü mutfakta yaratıcılıklarını sergileyecek. 1 Mart Cuma günü ise ödüller sahiplerini bulacak.

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB), Turizm Geliştirme ve Eğitim Vakfı (TUGEV), Milli Eğitim Bakanlığı ve Metro Türkiye’nin bünyesinde yer alan Gastronometro iş birliğiyle düzenlenecek olan ‘Turizm Meslek Liseleri Arası Aşçılık Yarışması’ genç şeflerin kıyasıya rekabetine sahne olacak.

12 meslek lisesi yarışacak

Gastronomi turizminin gelişmesine katkı sağlamasının yanı sıra turizm meslek liselerinden mezun olan öğrencilere mesleği sevdirerek daha kolay istihdam sağlamak amacıyla başlatılan ve geleneksel hale gelen ‘Sektör Yetenek Avında’ projesi kapsamında 12 meslek lisesinden öğrenciler ilk etapta 29 Şubat Perşembe günü mutfakta yaratıcılıklarını sergileyecek.

Ödüller 1 Mart’ta dağıtılacak

Alanında yetkin isimlerden oluşan jürinin değerlendirmesi sonrası yarışmanın sonucu, 1 Mart Cuma günü sektörden geniş bir katılımla Gastronometro’da gerçekleştirilecek ödül töreninde açıklanacak ve ödüller sahiplerini bulacak.

#türob #türkiyeotelcilerbirliği #yetenekavıprojesi #TurizmMeslekLiseleriArasıAşçılıkYarışması #gastronometro #metrotürkiye #millieğitimbakanlığı #turizmgeliştirmeveeğitimvakfı #gastronomi #gastronomiturizmi

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir