Geleceğin turizm liderleri Petra HM iş birliğiyle yetişecek

Kurucu ortaklığını tecrübeli turizmci Emrullah Akçakaya’nın üstlendiği Petra Hospitality Management, geleceğin turizm liderlerini Mersin Üniversitesi Turizm Fakültesi mezunlarından seçerek ekibine katacağını duyurdu.


İstanbul merkezli otel yönetimi firması Petra HM geçtiğimiz günlerde Mersin Üniversitesi Turizm Fakültesi Mezunları Derneği’ne verdiği burs imkanını turizm öğrencilerine duyurdu. Mersin Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünden seçilecek 4 mezuna 1 yıl boyunca hem iş imkânı hem de farklı iş kollarını tecrübe etme fırsatı sağlayacak Petra HM, 1 yıllık programın sonunda mezunlara yönetmekte olduğu otellerin birisinde, kariyerlerinde ilerlemeyi seçtikleri bölümde yönetici pozisyonu ile iş imkanı sağlayacak. Mezunlar çeşitli departmanlarda edindikleri deneyim ve bilgilerle, hangi yolda ilerlemek istediklerine karar verme şansı yakalarken bir yandan da gelecekteki mesleklerine yatırım yapacak.

Her şey sürdürülebilir turizm için 

Mersin Üniversitesi Turizm Fakültesi Mezunlarından ve aynı zamanda da Petra Hospitality Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı olan Emrullah Akçakaya, ‘Turizm, Türkiye’nin hem ekonomik gelişimi hem de dünyaya tanıtımı için en önemli sektörlerimizden biri. Sektörün sürdürülebilirliği için bizlerin nitelikli gençlere, onların da bizlerin rehberliğine ihtiyacı var.’’ diye konuştu.

#petrahospitality #emrullahakçakaya #mersinüniversitesiturizmfakültesi #turizm #sürdürülebilirlik

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir