Bangladeşli acentalar Türkiye ve KKTC’yi ziyaret etti


TravelShop Turkey, 200 milyon nüfuslu Bangladeş’in 150’ye yakın ATAB-Bangladeş Seyahat Acentaları Birliği üyesini Türkiye ve KKTC’de ağırladı. 

TravelShop Turkey, 200 milyon nüfuslu turizm destinasyonu Bangladeş’in 150’ye yakın ATAB-Bangladeş Seyahat Acentaları Birliği üyesini Türkiye ve KKTC’de ağırladı.

Murtaza Kalender: “Türkiye’yi Bangladeşli turistlerin ziyaret ettiği ilk 10 ülke arasında görmek istiyoruz”

TravelShop Turkey Yönetim Kurulu Başkanlığı’nın yanı sıra Uluslararası Eko-Turizm Derneği Başkan Yardımcılığı ve Uluslararası Düğün Profesyonelleri Derneği Avrasya Başkanlığı görevlerini de eş zamanlı yürüten Murtaza Kalender, şunları söyledi: “Bangladeş’in nüfusu 200 milyon civarlarında seyrederken, 10 milyonu aşkın Bangladeşli turist ise her yıl kişi başı ortalama 2500 USD alışveriş bütçesi ile yurt dışına seyahat ediyor. Çoğunlukla tercih edilen destinasyonlar arasında Dubai, Suudi Arabistan, Hindistan, Malezya, Tayland bulunurken, Türkiye’nin ilk 20 ülke içerisinde bile yer alamadığını Seyahat Acentacıları Birliği Başkanı’ndan öğrendim.”

Türkiye’yi Bangladeşli turistlerin ziyaret ettiği ilk 10 ülke içerisinde görmeyi hedeflediklerini vurgulayan Kalender, “İlk adım olarak 500.000 turisti ülkemize çekmeyi amaçlıyoruz. Bunun için Bangladeş Seyahat Acentaları Birliği ile ortak çalışmamız neticesinde ülkemizin tam olarak ihtiyacı olan turist profillerini getirecek 150’ye yakın Bangladeşli acentayı ülkemize ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne getirdik.” dedi.

Türkiye’deki pazar çeşitliliğini artırarak turizmi 81 ilde 12 aya yaymak hedeflerini yineleyen Kalender, “Amacımıza adım adım ulaştığımız bu yolculukta Bangladeş Seyahat Acentaları Birliği Başkanı, kadim dostum, Manzur Murshed’e ülkemize vermiş olduğu destekten ve ülke tanıtımına sağlamış olduğu katkıdan dolayı şükranlarımı sunarım. şeklinde konuştu.

Manzur Murshed: “Türkiye’nin önündeki en büyük engel, vize”

Bangladeş Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Manzur Murshed ise görüşlerini şu şekilde belirtti: “Öncelikle Türkiye’de bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğumu dile getirmek isterim. Özellikle Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bizleri ağırlayan TravelShop Turkey ailesi ve dostum Murtaza Kalender’e özel teşekkürlerimi sunarım. Bangladeş Seyahat Acentaları Birliği olarak Asya Pasifikte en büyük hacme sahip, 4500’den fazla aktif üyemizle 47 yıllık bir derneğiz. Tüm üyelerimiz Türkiye’yi tanıtıp, Türkiye’ye tur satmak için büyük çaba sarf ediyor. Fakat Türkiye’nin bu sıralamada altlarda kalmasındaki en önemli etkenlerden biri vize ücretinin yüksek olması ve vizenin çok zor alınması. Vize alımı daha kolaylaşırsa ve vize fiyatları makul fiyata indirilirse, eminim ki Türkiye en kısa zamanda ilk 10’a girecek ve değerli dostum Murtaza Kalender’in de dediği gibi kısa sürede 500.000 turist ülkeye getirebiliriz. Biliyorsunuz, Bangladeşli turistler kültür turları yapıyor, düğün yapıyor, MICE ve incentive gruplarıyla birlikte İslamic Heritage bölgelerini ziyaret ediyor. Türkiye bu anlamda Bangladeş’te çok sevilen bir ülke ve birçok turist akın akın gelmek istiyor. Eğer bu vize sorunu çözüme kavuşursa, hem Türkiye hem ülkemiz açısından güzel bir iş birliği yapmış olacağız.”

TravelShop Turkey iş birliğiyle yaklaşık 4-5 yıl önce Türkiye ve Kuzey Kıbrıs’ı ziyaret ettiklerini anımsatan Murshed, “Her üyemiz ülkenizden çok mutlu ayrılıyor. Umarız ki bu iş birliği ile Türkiye tanıtımına ve ülkeye giren yıllık turist sayısına katkıda bulunacağız. Bize destek olan TravelShop Turkey ailesine ve Kıbrıs’taki iş arkadaşlarına çok teşekkür ederiz. Burada bulunmaktan her zaman gurur duyuyorum, umarım ki tekrarı yakın zamanda yine olur. Bangladeş Seyahat Acentaları Birliği adına tüm Türk misafirperverliği ve dostluğuna teşekkürlerimizi sunuyorum.’’ diye konuştu.

#bangladeş #bangladeşseyahatacentalarıbirliği #atab #murtazakalender #travelahopturkey #ManzurMurshed #turizm #seyahat #acenta

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir