Güral Premier Turizm Grubu yılı 110 milyon TL ciro ile kapatacak

Türkiye’de ilk kez “Dünyanın en lüks aile oteli” ödülüne layık görülen Güral Premier Hotel Tekirova, sezon sonunda toplamda 105 milyon dolarlık bir yatırım haline gelecek.

200 bin metrekarelik arazide konumlanan ve 2010 yılından bu yana faaliyet gösteren Güral Premier Hotel Tekirova, Türk turizm sektörüne vizyoner bakış açısı ile hizmet etmeye devam ediyor. Güral Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Harika Güral; “2010 yılında Tekirova bölgesine kazandırdığımız tesisimizle Türk turizmine katma değer sağlamaya devam ediyoruz. Açıldığımız günden bu yana yatak kapasitemizi yüzde 30 artırarak Güral Premier Tekirova’yı 2013 yılı sonunda toplamda 105 milyon dolarlık bir yatırım yaptık” şeklinde konuştu.

YILSONUNDA 110 MİLYON TL’LİK CİRO HEDEFİ

Güral Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Harika Güral; “Belek’te bu sezon sonunda başlayacak renovasyon çalışmaları ve yatak kapasitesi artırımı ile toplamda 30 milyon dolarlık bir yatırım öngörüyoruz. Şu ana kadar alınan rezervasyonların toplamı ile 88 milyon TL’ye ulaşan turizm grubu ciromuzu 2013 yılının sonunda 110 milyon TL’ye çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

 ŞEHİR OTELCİLİĞİNİN SİNYALLERİNİ VERDİ

Sektör olarak İzmir başta olmak üzere Ege Bölgesi’ne yatırım yapılması gerektiğini dile getiren Harika Güral, İstanbul’daki turizm potansiyelini de değerlendirdi. Harika Güral, Anadolu yakasının turizm sektörü için de yükselen trend haline geleceğini belirterek grubun Anadolu Yakası’nda şehir otelciliğine soyunacağının da sinyallerini verdi.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir