“Gürültü Yapan Çocuklar” Türklerin Korkulu Rüyası!

Yaz mevsimini karşılamaya hazırladığımız şu günlerde farklı bir turizm anlayışıyla turlarını düzenleyen Gazella Turizm, www.binrota.com sitesinden düzenlediği anketlerle Türkiye’nin bilinmeyen tatil eğilimlerini çıkarmaya devam ediyor.  Son düzenlenen anketlere göre Türkler tatilde en çok müze gezmekten keyif alıyor. “Gürültü yapan çocuklar” ise tatilcileri en rahatsız eden unsurların başında geliyor!

 

Gazella Turizm, diğer turizm acentelerinden farklı olarak gezginlerin ihtiyaçlarını ve görüşlerini her zaman turlarının odak noktası yapıyor. Bu amaçla 7000 aktif üyesi bulunan www.binrota.com sitesinde gerçekleştirdiği anketlerle gezginlerin nabzını tutuyor. En son olarak düzenlenen anketlerin ilkinde “Tatilde sizi en çok ne rahatsız eder?” sorusunun sorulduğu ankete katılanların yüzde 34’ü gürültü yapan çocuklar, yüzde 32’si kirli deniz, yüzde 25’i uçaklardaki rötarlar, yüzde 9’u plajın kalabalık olması yanıtını verdi. “Tatilde yapmaktan en çok keyif aldığınız aktivite hangisidir?” sorusuyla düzenlenen diğer bir anket çalışmasında ise yüzde 45 oy oranıyla müze gezmek ilk sırada yer aldı.

Korkulu rüya: Gürültü yapan çocuklar

Çoğunlukla şehir hayatından stresli ortamından uzaklaşmak amacıyla çıkılan tatillerde her detayın mükemmel olması isteniyor. Fakat zaman zaman tatilciler bu isteklerini gölgede bırakacak bazı unsurlarla karşılaşıyor. Gazella Turizm tarafından düzenlenen anketin sonuçlarına göre Türklerin tatilde rahatsız oldukları unsurların başında yüzde 34 ile gürültü yapan çocuklar yer alıyor. İkinci sırada ise yüzde 32 oranla kirli deniz bulunuyor. Ankete katılanların verdikleri oylara göre uçaklardaki rötarlar (yüzde 25) ve kalabalık bir plaj (yüzde 9) ise tatilcilerin keyfini bozan diğer etkenler oluyor.

En çok müze geziliyor

Her ne kadar gidilen yere göre farklılık gösterse de Türklerin tatilde yapmaktan en çok keyif aldığı aktivitelerin başında yüzde 45 oy oranıyla müze gezmek geliyor. Ardından sırasıyla yeni mutfaklar denemek (yüzde 24), kumsalda güneşlenmek (yüzde 21), kitap okumak (yüzde 6) ve spor aktiviteleri yapmak (yüzde 4) en keyifli aktiviteler olarak sıralanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir