MICE acenteleri İğneada’yı keşfe çıktı!

Haber: Hatice Ünal Bilen

Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği (I-MICE), İnemare Hotel iş birliğinde İğneada’ya 03-05 Ağustos tarihlerinde tanıtım gezisi düzenledi. İstanbul’dan 20 kişilik MICE acente grubunun katıldığı organizasyonla İğneada destinasyonunun ve açılışı 1 Temmuz 2022’de gerçekleşen İnemare Hotel’in tanıtılması hedeflendi.Bölgenin lüks alanında en iddialı ve yeni otellerinden İnemare ev sahipliğinde gerçekleşen bilgilendirme gezisinin ilk gününde MICE acenteleri, Danışman Şef Yeşim Kaya eşliğinde “Nefes İle Nefs” etkinliğinde bir araya geldi ve “Nefes Farkındalığı” eğitimiyle yoğun iş hayatının temposunu zihinlerini ve bedenlerini derin bir rahatlama durumuna sokarak bir nebze olsun azalttı. Ardından Yoga Eğitmeni ve Ses Meditasyonu Uygulayıcısı Diğdem Girici ile 15 dakikalık “Dinlendirici Ses Meditasyonu” gerçekleşti. Program, otelin deneyimli şefi Sonay Oğuz’un hazırladığı birbirinden nefis akşam yemeği ile devam etti. Acente grubu, geceyi denize sıfır otelin kumsalında yıldızlar eşliğinde şarkılar söyleyerek noktaladı.

Deniz, yoga, kano ve barbekülü saatler…

Organizasyonun ikinci gününde İstanbul bölgesinden gelen MICE acenteleri, güne kumsalda erken bir başlangıç yaparak, Diğdem Girici eşliğinde sabah yogası yaptı. Günün akşamında otelin tecrübeli Executive Şefi Sonay Oğuz’un hazırladığı leziz kahvaltının ardından B2B etkinliğinde bir araya gelen katılımcılar, karşılıklı İğneada turizmi ve İnemare Hotel ile ilgili fikir teatisinde bulundu.

Sonrasında İğneada’yı keşfe çıkan acente grubu, tatil beldesine 4 km uzaklıkta bulunan Limanköy’deki tarihi deniz fenerini ziyaret etti. Ardından İnemare’nin Longoz ormanlarında hayata geçireceği Neotopia Glamping alanında barbekü ziyafetine katılan acente grubu, keyifli güne kano etkinliğiyle devam etti. Program, İğneada’nın gözde mekanlarından Rota Balık Restaurant’ta gerçekleşen akşam yemeği ile son buldu. 5 Ağustos günü İnemare Hotel’de alınan nefis kahvaltı sonrası İğneada’nın serin sularında serinleyen MICE acenteleri öğlen civarı İğneada’ya veda etti.

Hüseyin Kurt: “Sapanca’ya doyduk, İğneada bizim için heyecan verici bir destinasyon”

İğneada’yı kıymetli bir hazine gibi gördüklerini belirten I-MICE Derneği Başkanı Hüseyin Kurt, kurumsal firmaların Sapanca’ya çok doyduklarını ve yeni destinasyon talebinde olduklarını belirrti. Bu tarafıyla İğneada’nın heyecan verici bir destinasyon olduğunun altını çizen Kurt şunları söyledi: “İğneada’nın bizim için şöyle bir tarafı var. Kurumsal hizmet verdiğimiz firmalar bize İstanbul’a yakın bölge talebiyle geliyor, gelmeye de devam edecekler. Sapanca artık çok doyduğumuz bir destinasyon. Dolayısıyla hem misafirler hem de firmalar bizden yeni destinasyonlar, yeni yerler duymak istiyor. Buraya mesela köy yollarından gelmeyi tercih ettik. Gördüklerimiz tıpkı bir film sahnesi gibiydi. Bu yönüyle İğneada, hem Karadeniz’i hem yeşili hem de dünyanın sayılı faunasına ev sahipliği yapan longoz ormanlarına sahip.”

Işıl Özmen: “İnemare, İğneada için doğru bir yatırım”

I-MICE 2. Başkanı Işıl Özmen ise, İğneada’nın yeni açılan otelleri, gelişen turizm ve ağırlama endüstrisi ile incentive, kültür turizmi, doğa & macera turizmi ve münferit seyahat planlamalarına çok uygun bir destinasyon olduğunu belirtti. Bu yönüyle 1 Temmuz 2022’de kapılarını açan İnemare Hotel’in bölge turizmi için iyi bir alternatif olduğunu söyleyen Özmen, “İğneda, popüler bir destinasyondu ama tesis olarak yetersizdi. Bu bağlamda 35 odalı otelin özellikle minik gruplar için güçlü bir seçenek olacağı düşüncesindeyim. Bu sayede tesisi komple kapatma imkanı sağlıyor ve istediğiniz tüm aktiviteleri de yapabiliyorsunuz. Bu da, MICE için çok önemli bir kriter. Bölgeye doğru bir yatırım yapıldığını söylemeyim.” dedi.

“Sağlık turizmine elverişli bir otel”

İnemare’nin sağlık turizmi amaçlı kullanılabileceğine dikkati çeken ve özellikle sağlıklı mutfak konseptiyle öne çıkacağını belirten Özmen, “Sonay Oğuz gibi çok iyi bir şefe sahipler. Bu sayede tarladan, çiftlikten gelen ürünleri lezzetle tatma fırsatı bulduk.” dedi. Otelin eylül açında açılması hedeflenen Mazarine Restaurant ile de beyaz yakalı toplantılar için iyi bir seçenek olacağının altını çizen Özmen, “İlla yaz mevsimi için de söylemiyorum, mekan kışın bile beyaz yakanın çok  tercih edeceği uzun soluklu eğitim toplantıları için oldukça elverişli. Sektöre müthiş faydalı olacağını düşünüyorum.” diye belirtti.

“Biz MICE’ciler için cazip bir destinasyon”

Kurumsalda İstanbul’a yakın destinasyonların kullanım ömrünü tesis yoğunluğu ve yabancı turist yerleşimleri sebebi ile tükettiğine vurgu yapan Özmen, İğneada’nın bakir doğasıyla MICE’ciler için cazip bir destinasyon olacağını ifade etti ve acenteler olarak bölgeye gereken desteği vereceklerini de sözlerine ekledi.

#imice #uluslararasımiceendüstrisiderneği #iğneada #inamarehotel #iğneadafamtrip #mice #miceturizmi #micaacente #miceevent #turizm #konaklama #seyahat #tatil #hüseyinkurt #ışılözmen #kırklarelivaliliği #kırklarelibelediyesi #trakyakalkınajansı

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir