Anasayfa » Gündem » SAYD: Acentelerimizden aidat almayın!

SAYD: Acentelerimizden aidat almayın!

SAYD, Ticaret ve Sanayi Odalarına seslenerek, “Turizm seyahat acentelerimizden aidat almayın!” çağrısı yaptı.

SAYD – Seyahat Acentaları Yöneticileri Derneği Genel Sekreteri Mehmet Gem imzalı o çağrıda şu ifadelere yer verildi:

“Koronavirüs salgını başladığı tarihten bu yana siftah yapamayan turizm seyahat acentelerimizin yaşadığı sıkıntılar hepimizin malumudur. Koronavirüsün mutasyona uğradığı bir döneme girdik ve öyle gözüküyor ki bu yılda meslektaşlarımızı zor bir süreç bekliyor.

Artık bıçak kemiğe dayanmış durumda…

Salgın süresi boyunca tüm sektörlere uygulanan kısa çalışma ödeneği dışında devletten neredeyse hiçbir destek alamayan turizm seyahat acentelerimizde artık bıçak kemiğe dayanmış durumdadır. Neredeyse hiçbir geliri olmadan ayakta kalmaya çalışan ve hemen her konuda kemer sıkan acentelerimizin artık giderlerini karşılayacak alanının kalmadığını görüyoruz. Hal böyle olunca da yıllık aidat gibi bazı giderlerin ödemesinin mümkün olamayacağı aşikardır.
Yaşadığı mali sıkıntılara rağmen 2020 yılının aidatları almayıp üyesinin yanında durarak büyük bir özveride bulunan ve bu konuda Türkiye’de tek örnek olan TÜRSAB’ın dışında diğer hiçbir kurumun aidatlar konusunda üyelerinin menfaatine bugüne kadar herhangi bir adım atmamasının derin üzüntüsünü yaşadık.

Düzenleme talebimizi ilettik

Türkiye genelinde faaliyet gösteren yaklaşık 12 bin tane turizm seyahat acentesinin yaşadığı sıkıntılara kayıtsız kalmayan SAYD, Türkiye’de bulunan 186 adet Sanayi ve Ticaret Odasına ve 52 adet de Ticaret Odası Başkan ve yönetim kurullarına ayrı ayrı mektuplar yazarak bu sene acentelerimizden aidat almamalarını talep ettik.
Ayrıca başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan’a, mecliste grubu bulunan siyasi parti başkanlarına, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Sayın Mustafa Rıfat Hisarcıklıoğlu’na ve Birliğimiz Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Firuz Barbaros Bağlıkaya’ya da birer mektup yazarak 2021 yılında acentelerimizden oda aidatlarının alınmaması için ilgili kanun düzenleme çalışmasının yapılması talebimizi ilettik ve destek istedik.

Taleplerimize kayıtsız kalmayacaklarını düşünüyoruz

Her daim turizm sektörünün ülkemiz için ne kadar önemli olduğunun altını çizen başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere hükümetimiz, meclisimizin değerli üyeleri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimizin değerli başkanı ve yönetim kurulları taleplerimize kayıtsız kalmayacaklarını düşünüyor ve turizm sektörünün en önemli yapı taşı olan turizm seyahat acentelerimizin yanında olacaklarına inanıyoruz.”

#sayd #seyahatacentalarıyöneticileriderneği #türsab #acente #seyahatacenteaidat #aidat

İnceleyin

SunExpress, Avrupa uçuşlarına Köln ve Viyana’yı da ekledi

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, 2021 yazında uçuş ağını genişletmeye devam ediyor. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz