Pizza İl Forno, şimdi de Alaçatı’da!

Gökmen Gastronomi bünyesindeki restoran zinciri Pizza İl Forno, Ege Bölgesi’ndeki ilk şubesini Çeşme Alaçatı’da açtı.

2013 yılında Ankara’da doğan ve pizza konusunda gastronomi sektörüne farklı bir yaklaşım getiren Pizza İl Forno, Türkiye’nin 81 ilini birden İtalyan işi pizzalarıyla tanıştırmayı hedefliyor. Bu doğrultuda şubeleşme atağını sürdüren marka, 27. şubesini Çeşme’de hizmete açtı. Alaçatı Mahallesi 13013. Sokak No:3/A adresindeki 150 kişi kapasiteli restoranında misafirlerini ağırlamaya başlayan Pizza Il Forno, mönüsünde Marinara, Margherita, Ricotta gibi klasik lezzetlerin yanı sıra sadece burada servis edilen şef imzalı pizzalarıyla da fark oluşturuyor. Pizza İl Forno’nun imza pizzaları içinde Enginarlı, 4 Peynirli, Karidesli, Füme Somonlu, Kaburgalı, Kavurmalı BBQ Tavuklu ve Burrata Pizza gibi özel seçenekler yer alıyor.

Kokoreçi bir de pizzada deneyin!

Her yaşa ve her damağa hitap eden restoranda, Ege’ye özgü otlarla hazırlanan pizzalar ve mekanın kendi özel tarifi “Kokoreçli Pizza” mutlaka denenmesi gereken seçenekler arasında başı çekiyor. Vegan misafirlerini de beslenme tarzlarından ve damak tatlarından ödün vermelerine gerek kalmayacak lezzetlerle buluşturan mekan, klasik pizzaları vegan tarzında yeniden yorumlarken, hem kabak, ıspanak, mantar gibi doğal ve sağlıklı malzemelerle hazırlanan hem de sucuk, salam, sosis gibi tatları alabileceğiniz vegan pizzalar sunuyor. Ayrıca mekanın mönüsünde, glüten hassasiyeti olanlar için “gluten free” seçenekler yer alıyor. Mönüsündeki lezzetlere, yerli ve yabancı zengin içeceklerin eşlik ettiği Pizza İl Forno Alaçatı’da, yerel reçellerle zenginleştirilmiş özel kahvaltı mönüsü her gün saat 15.00’e kadar servis ediliyor.

Yeni eğitim meşaleleri yanacak

Pizza İl Forno, uygulamaya koyduğu sosyal sorumluluk projesi kapsamında, açılan her yeni restoranı için bir meşale yakarak, Türk Eğitim Derneği’nin “10.000 Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye” kampanyasına destek olmaya devam ediyor. Bu kapsamda, markanın yeni açılan Çeşme Alaçatı şubesi ile birlikte yeni bir meşale daha yandı ve Türk Eğitim Derneği’ne burs desteği sağlanmış oldu.

#PizzaİlForno #GökmenGastronomi #yenirestoran  #Ege #Çeşme #Alaçatı #yenimenakn #pizza #

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir