Lüks seyahatte rota Smart Luxury ile yeniden oluşturuldu!

Petra Hospitality Management’in kurucu ortaklarından deneyimli turizmci Emrullah Akçakaya, Türkiye’de ve dünyada konaklama sektöründeki en son trendleri değerlendiren sözlerinde lüks seyahatin geleceğinin Smart Luxury konseptinde olduğunu belirterek, konseptin sektör yatırımcılarına sürdürülebilirlik ve maliyet avantajları sunduğuna dikkat çekti.

2021 yılında Emrullah Akçakaya, Bilge Turcan, Didem Erendil ve Tassos Kotzanastassis ortaklığında İstanbul’da kuruluşunu gerçekleştiren Petra Hospitality Management, turizm sektörüne otel yönetimi ve geliştirme danışmanlığı alanlarında geçici yönetim, bağımsız işletme incelemesi ve varlık yönetimi hizmetleri sunuyor. İki yıl gibi kısa bir sürede portföylerini hızla genişlettiklerini belirten şirket kurucu ortaklarından Emrullah Akçakaya, Türkiye genelinde 9 otel sayısına ulaştıklarını ve şirket faaliyetlerine Türkiye ve dünyadaki trendler ve gelişmeler doğrultusunda yön verdiklerini kaydetti. Akçakaya, sözlerinde son dönem trendlerine vurgu yaparak, lüks seyahatin geleceğinin Smart Luxury konseptinde olduğunun altını çizdi.

Lüksün en yeni tanımı

Global anlamdaki ekonomik dalgalanmalara rağmen “lüks” tüketimi değerini sürdürüyor. Ancak, neredeyse her sektörde olduğu gibi konaklama sektöründe de lüks yeniden tanımlanıyor. Günümüz tüketicileri geçmişten farklı olarak daha teknolojik ve çevreye duyarlı olduğu gibi konaklama için gösterişli bir lüksün yerine daha sofistike ve anlamlı deneyimlere odaklanıyor. Lüks segmentte, bu yeni tip misafir profiline hitap eden yeni bir konseptin varlığına işaret edilen Petra Bulletin’de yer alan haberine göre, “Smart Luxury” konsepti bir yandan akıllı, sezgisel ve yenilikçi değerlerin peşinde olan “yeni” tüketicinin beklentilerine yanıt verirken diğer yandan sektör yatırımcıları için sürdürülebilirlik ve maliyet avantajlarıyla ön plana çıkıyor.

Esnek ve kişiselleştirilmiş konaklama deneyimi

Daha akıllı, kişiselleştirilmiş ve çevre dostu konaklama deneyiminin yüksek kalite ve ayrıcalıktan ödün verilmeden tasarlandığı “Smart Luxury” konsepti; ileri teknoloji ve inovasyonla zenginleştirilmiş bir estetik anlayışa odaklanıyor. “Smart Luxury” konseptinde, oda tasarımlarından concierge hizmetlerine kadar akıllı teknolojilerden faydalanılan, misafirlerinin tercihleriyle şekillendirilen esnek ve kişiselleştirilmiş deneyimlere odaklanan, gösterişten uzak ancak çağdaş bir şıklık vadediliyor.

#PetraHospitalityManagement #EmrullahAkçakaya #smartluxury #konaklama #turizm #lüks #deneyim #otel #smart #inovatif #teknoloji #akıllı #çevredostu

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir