Hacı Bozan Oğulları Dondurulmuş Gıda Sektöründe

1948 yılından beri gıda sektöründe faaliyet gösteren, özellikle baklava ve tatlı imalatındaki farklıkonsepti ve marka değeriyle ayrı bir çizgi sergileyen Hacı Bozan Oğulları, uzun süredir yaptıkları AR-GE ve altyapı çalışmalarından sonra dondurulmuş gıda üretimine başladı.

Hacı Bozan Oğulları Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bozanoğlu, Türk mutfağının değerlerine sahip çıkabilmek ve bu konuda farklı bir açılımı gerçekleştirmek için dondurulmuş gıda sektörüne giriş yaptıklarını belirterek, “dondurulmuş gıda sektörünün büyük bölümü yabancı sermayenin elinde. Bu noktada müthiş bir mutfak kültürüne ve mutfak değerine sahip olmamıza rağmen, herhangi bir çalışma yapıp da bu değerleri insanımıza aktarma yönünde bir girişim yapmamışız. Biz de bu eksikliği görerek özellikle ilk aşamada lahmacun, içli köfte ve etlikuru patlıcan dolmasını dondurulmuş olarak üretme kararı aldık. Bu noktada Türk insanının damak tadını ve lezzet harmanını çok iyi analiz ettik. Ürettiğimiz değerlerin insanımızın damak tadını her şekilde yansıtmasını dikkate alarak çok iyi bir kıvam ve lezzet tutturmaya çalıştık” dedi.

Tamamen doğal malzemeden yapılan katkısız dondurulmuş ürünlerinin 2 ila 10 dakika arasında servise hazır hale geleceğine dikkat çeken Bozanoğlu, “Kalitemizi ve kalite konseptimizi her şekilde yansıttığımız ürünlerimizi seçkin marketlerde bulabilirsiniz. Önümüzdeki dönemde çok farklı bir pazarlama stratejisiyle ürünlerimize her noktada ulaşabilmek mümkün olacak” açıklamasını yaptı.

(Haber7)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir