Her projede farklı, şık ve işlevsel: Monotech

Açık büfe ve açık büfede kullanılan set üstü ürünlerin üretimini gerçekleştiren Monotech, 25 yıllık deneyimini tüm projelerine yansıtıyor. Her projede farklı, şık ve işlevsel ürünlere imza atıyor.


2004 yılından bu yana açık büfede kullanılan set üstü ürünlerin üretimini gerçekleştiren Monotech, 2009 yılı itibariyle üretimini Antalya Sanayi Sitesi’ne taşıyarak Antalya pazarında aktif rol oynamaya başladı. Açık büfe alanında uzmanlığını ortaya koyan firma, bununla birlikte açık büfeye paralel olan set üstü ürünlerin üretimini de gerçekleştiriyor.

Monotech firması Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sabır, açık büfe projelerinde standart bir ürünün olmadığını söyleyerek, “Bizim işimiz bir bakıma terzilik. Açık büfe olarak standart bir ürünümüz yok. Standart olarak ise büfe üzerinde kullanılan set üstü sıcak servis ürünleri geliştirdik. Bunlar; food wormer display, carving, güveç& pizza servis ünitesi ve askı tip asansörlü ısıtıcı lambalar dan oluşan ürün grubu. Monch serisi ismini verdiğimiz bu seri farklı bir konsepte sahip. Yoğun bir sezon geçirdiklerini ifade eden Monotech Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sabır, her otelin, mekanın ruhuna uygun, özel tasarım açık büfeler dizayn edip keyifle üretiyoruz. üstün gayret gösteren, şevk ve özveri ile çalışan ekibimizle artık bir aileyiz. Özenle tasarlıyor, itina ile üretiyoruz. Hayalleri hayata geçiriyoruz. Çok şükür.” diyor.

Açık büfede proje odaklı yaklaşım

Otellerde açık büfenin öneminin her geçen gün arttığını,neredeyse mutfakların önüne geçtiğini söyleyen Sabır, süreci şöyle anlatıyor: “Açık büfeler geçmişte standart olarak üretiliyordu. Modüler üniteler, işletmelerin servis anlayışına göre lego gibi kullanılıp plandaki yerleri değiştiriliyor, Sadece işlevselliğe önem veriliyordu. Günümüzde ise; İşletmeler kendisine özel, restoran konseptine uygun, özel tasarım büfeler ile müşterilerine görsel bir şölen sunmak istiyor. Biz de bu doğrultuda mekana özel dekorasyon ve konsepte uygun ölçü ve tasarıma sahip üretimler gerçekleştiriyoruz. Monotech, müşteri beklenti ve ihtiyaçlarını karşılayabilmek için, sektörün önemli fuarlarını, sektör trendlerini yakından takip eden bir anlayışla yoluna devam ediyor.

İşlevsel ve şık tasarımlar

Türkiye’de turizmin önemli bir merkezi olan Antalya’da konumlanan Monotech yaşanabilecek arıza, bakım ve servis konularında anında müdahale edebilmesi nedeniyle müşterilerinin memnuniyetini kazanıyor. Üretiminin yüzde 25’ini Gürcistan, Kazakistan, Norveç Almanya, Fas, Senegal gibi ülkelere ihraç eden Monotech, yoğun olarak Antalya pazarında faaliyet gösteriyor. Türkiye genelinde ise birçok şehirde projelere imza atmış durumda. Müşteri odaklı bir çalışma şekilleri olduğunu söyleyen Sabır, “İyi bir proje üretebilmek için ilk önce müşterinin ne istediğini anlamak gerekiyor. Hatta bazen kendini iyi ifade edemediği noktalarda beklentilerinin ötesinde çözümler sunmak gerekiyor. Çünkü büfe bir işletmenin prestijini, müşterisi gözündeki imajını direk etkileyen ciddi yatırım maliyeti olan bir üründür. Dolayısıyla tasarımından bakımına ve servis hizmetine kadar her alana özen gösteriyoruz. İyi bir iş ortaya çıkarmak için bunlar önemli noktalar. Bu işin içerisinde gözle görülmeyen başa gelmeden bilinemeyen birçok detay var. Kuruluşumuzdan beri aynı proje ekibiyle yolumuza devam ediyoruz. Kaliteli işler ortaya koyabilmek için tüm birikim ve tecrübemizi de işimizin her aşamasında kullanıyoruz” diye belirtiyor.

Monch işletmelere seçenek özgürlüğü sunuyor

Monotech, kısa bir zaman önce Monch ürün grubunu sektörün beğenisine sundu. Bu zamana kadar ithal edilen bazı ürünlerin tasarım anlamında gelişmiş versiyonlarını Monch’un portföyünde bulabilirsiniz. Aynı zamanda işletmelere sunumlarında çeşitlilik imkanı da tanıyor. Tasarımın icatın bir parçası olduğunu söyleyen Sabır, Monch’un ortaya çıkış sürecini şöyle anlatıyor: “İşletmeleri ziyaretlerimizin sonucunda sunumlarda farklı ihtiyaçların olduğunu tespit ettik. Hem işlevsel hem de görsel anlamda kullanışlı ve şık ürünler ürettik. Monch yaklaşık 3 yıllık bir arge süreci sonunda ortaya çıktı. Set üstü sıcak teşhir üniteleri standart ürün şeklinde sadece ithal ve paslanmaz olarak Türkiye’ye geliyordu. Biz daha estetik ve şık olması için ahşap ve akrilik gövdeli, bakır ve pirinç kaplama aksesuarları olan farklı modeller geliştirdik. Sarkıt lambalar yine ithal olarak Türkiye’ye geliyordu. Bu üründe de yeni tasarımlar yaptık. Bakır, sarı, krom, elektrostatik boya gibi kaplama seçenekleri sunduk.”

Açık büfelerde son dönemlerde Türk mutfağından örneklerin sunulduğu Türk köşelerinin artması ve buna uygun mönülerin sunulmasıyla da bir ihtiyaç haline gelen güveç servis ünitesi Monoch’un ürün portföyünde bulunuyor. Hem sergilemede şık bir görüntüye sahip bu güveçler üzerinde bulunan flexi bağlantılı infrared ısıtıcı lamba ve alt kısmında bulunan dijital ayarlı ısıtıcı ile konuklara istenen sıcaklıkta servis yapabilme imkanı sağlıyor. 45 ve 90 derece arasında ısıtma imkanı veren bu ürünün kapağını da hem hijyenik hem de pratik bir şekilde tutturabileceğiniz bir aparatı bulunuyor. Sabır, “Bu ürün grubumuzu sadece otellere değil, endüstriyel mutfak ve büfe üreten mutfak firmalarına da sunuyoruz. Onların da güvenle müşterilerine sunabileceği bir ürün ortaya çıkardık” diyor.

#monotech #mesutsabır #monch #açıkbüfe #setüstüürünler #hotel #restaurant #cafe #horeca #tedarik #evdışıtüketim #şef

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir