Hilton Garden Inn Mardin’e yeni müdür

Geçtiğimiz Kasım ayında açılan Hilton Garden Inn Mardin’in Genel Müdürlüğüne Murat Yetişgen atandı.

Daha önce Dedeman Palmyra Otel Suriye’de genel müdür olarak görev yapan Yetişgen, Hilton Garden Inn Mardin’in açılmasıyla birlikte otelin genel müdürlüğü görevini üstlendi. 1967 doğumlu olan Murat Yetişgen, Akdeniz Üniversitesi’nden 1989 yılında mezun oldu.

Yurtdışında da otelcilik alanında deneyim sahibi olan Yetişgen, sektöre adım attığı 1992 yılından itibaren farklı işletmelerde görev aldı. Yetişgen 2001-2005 yılları arasında Tashkent Sheraton ve Dedeman Otel’de Gelirler Müdürü olarak ilk yurtdışı deneyimini kazandı.

2005 yılında Rixos Grubu bünyesinde Odalar Bölüm Müdürü olarak kariyerine devam eden Yetişgen, son olarak Dedeman Palmyra Suriye’de genel müdür olarak görev yaptı. Murat Yetişgen, İngilizce, Rusça ve Arapça biliyor.

Yeni görevi hakkında açıklamada bulunan Murat Yetişgen, “Hilton Worldwide portföyünün hızla büyüyen markası Hilton Garden Inn ile Mardin’de görev yapıyor olmanın heyecanını yaşıyorum. Şimdiye kadar otelcilik sektöründe edindiğim, uzun yıllara dayanan tecrübelerimle bundan sonra Hilton Garden Inn Mardin’in konuklarına hizmet edecek olmaktan büyük mutluluk duyuyorum” dedi.

Hilton Worldwide Doğu Avrupa, Türkiye, Rusya ve İsrail Bölgesi Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Didier Martin de açıklamasında, “Murat Yetişgen’in konaklama sektöründeki deneyimiyle, hızla büyüyen markamız Hilton Garden Inn’in dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan Mardin’deki Hilton Garden Inn Mardin’de genel müdürlük görevini üstlenmiş olmasından mutluluk duyuyoruz. Kendisinin tecrübelerinden faydalanmak bizim için de bir fırsat olacak” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir