Batum Türkiye’den 300 bin turist bekliyor!

16. EMITT, dostluk mesajlarına ve ortak tanıtımlara sahne oldu.

Bu yıl Türkiye’den 300 bin turist hedefleyen Batum, EMITT 2012 Fuarı’nında, Artvin ile birlikte açtığı “İki Ülke Tek Turist – 1 Tatil 2 Ülke” ve “Ben Giderim Batum”a sloganı taşıyan standında hem Batum ve Acara Özerk Cumhuriyeti’ni, hem de Artvin’i tanıttı.

Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 16’ıncısı gerçekleşen EMITT- “Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na Artvin ile birlikte katılan Batum (Gürcistan), 3’üncü salonda açtığı stand ile hem Batum ve Acara Özerk Cumhuriyeti’nin, hem de Artvin’inin zenginliklerini ziyaretçilerle paylaştı. Standı üzerinde “İki Ülke Tek Turist, Artvin & Gürcistan” ve “Ben Giderim Batum”a yazısı ile dikkat çeken Artvin ve Batum, ziyaretçilere Artvin’in doğası ve ilçeleri ile Batum’um mineral suyu, tur paketleri Acar Göl Turizmi ve Doğası ile bölgeye ait içeceklerini tanıtarak ikramlarda bulundu.

Bu yıl 2012’de Türkiye’den 300 bin turist gelmesini hedefledikleri belirten Gürcistan Acara Bölgesi Başbakan Danışmanı Osman Çalışkan; “Türkiye büyük bir ülke. Gürcistan, Türkiye’yi birinci partner ülkesi seçmiştir. Doğu Karadeniz turu yapan firmalardan ricamız, Artvin’e gelirken, Batum’a da geçmeleridir. Gürcistan’a geçmek için artık pasaporta da ihtiyaç duyulmamaktadır. Artık Gürcistan’da Türkiye Cumhuriyeti damgalı nüfus kağıdı ile 90 gün kalınabiliyor. Batum’da turizm ve diğer anlamında yatırım yapanların yüzde 62’si Türk firmalarıdır” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir