Hollandalılar Simit Sarayı’nı Sevdi

Amsterdam Simit Sarayı ilk haftasında 10 bin simit sattı.

Yurtiçi ve yurtdışında 200’ü askın mağazasında 4 bin çalışanıyla faaliyet gösteren, her gün 400 bin misafiri ağırlayan Simit Sarayı, geleneksel Türk tatlarını dünyaya taşımaya devam ediyor. Kasım ayında Almanya Frankfurt mağazasını hizmete sunan Simit Sarayı, 14 Aralık’ta ise Hollanda’daki üçüncü, yurt dışındaki yedinci mağazasını Amsterdam’da açtı. Hollandalıların yoğun ilgi gösterdiği Amsterdam Simit Sarayı, ilk haftasında 10 bin simit satısı rakamına ulaştı.

GÜNLÜK 1000 ZİYARETÇİ
Yurtdışında simite büyük ilgi olduğunu belirten Simit Sarayı İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı Abdullah Kavukçu, “Amsterdam mağazamızı 22 gün gibi rekor bir sürede açtık. Pazartesi’den Cumartesi’ye haftanın altı günü 07:00-22:00, Pazar günleri ise 08:00-21.00 saatleri arası hizmet veren mağazamıza Hollandalılar büyük ilgi gösterdi. Günlük 1.000 ziyaretçi sayısı olan mağazamızda Hollandalı müşterilerimizin oranı % 98. 2013 yılının ikinci çeyreğinde açmayı planladığımız Amerika Simit Sarayı için çalışmalarımız devam ediyor. 2013 sonunda kadar 280 mağazaya ve 2016 yılında ise 550 mağazaya ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

ZENGİN HİZMET MENÜSÜYLE KEYİFLİ SAATLER
Amsterdam Kinkerstraat’ta hizmete giren 180 metrekarelik Amsterdam Simit Sarayı’nın menüsünde; klasik simitten kaşarlı, sucuklu, sucuklu- kaşarlı, kaşarlı-zeytinli simit çeşitlerine; açma, poğaça ve pideden börek çeşitlerine, dürümden sandviçe, kurabiyeden pastalara kadar atıştırmalık, doyumluk ve keyiflik zengin bir ürün gamı yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir