HoReCa sunum ürünlerinde trend belirleyici: Rubikap

Türkiye’nin önde gelen endüstriyel sunum ürünleri üreticilerinden Rubikap, 2023 yılında da yeni modelleriyle HoReCa sektörünün ilgi odağı olmaya devam ediyor. Polikarbonat servis ekipmanları üretimine bu yıl exclusive segment Prizma serisini de ekleyen marka, kırılmaz bardak ve kadehleriyle otellerde sunum trendlerine damgasına vuracak.

Şık ve doğal cam görünümünün yanı sıra polikarbonat yapısıyla sağlam ve kırılmaz ürünler tasarlayan Rubikap, otellerde sunum ürünleri trendlerini belirlemeye devam ediyor. Bu yıl exclusive segmente ait Prizma serisini Türkiye’nin yanı sıra Mısır, Dubai ve ABD’den pek çok otelle buluşturuyor.

Alper İlter: “Dış mekanda sunumu farklı bir boyuta taşıyacağız”
Konuyla ilgili açıklamasında Metplas Yönetici Ortağı Alper İlter şunları söyledi: “Ülkemizde yaz sezonunun açılmasına kısa bir süre kala yeni tasarımımız Prizma serimizi müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz. Dış mekanda sunumu farklı bir boyuta taşıyacağına inandığımız exclusive segmente ait, son derece şık ürünlerimiz ile bu yaza damga vurmaya hazırlanıyoruz. Kırılmazlık özelliğinin yanı sıra ısıya dayanıklı olması ve bulaşık makinesinde yıkanabilmesi oteller için büyük kolaylık sağlıyor. Bununla birlikte özellikle resort oteller, cam kırıkları kaynaklı yaralanmaların önüne geçmek ve tek kullanımlık atıkları engellemek için de Rubikap ürünlerini tercih ediyor.”


Türkiye’de çok kullanımlık polikarbonat mutfak eşyası üreten ilk şirket olduklarının da altını çizen İlter, çevreye pozitif katkı sağladıklarını belirterek, “Ürettiğimiz 1 adet çok kullanımlık ürün, yaklaşık 2 bin adet tek kullanımlık ürün tüketimini engelliyor. Böylece 90 gramlık bir polikarbonat ürün kullanımı ile 16 kg’lık atık üretilmesinin önüne geçilerek %99 oranında daha az atık üretilmiş oluyor. Çevreci özelliğiyle büyük talep gören ürünlerimiz ile Avrupa’daki büyümemizi sürdürmek istiyoruz. Bu amaçla Almanya’nın Münih şehrinde yurt dışındaki ilk ofisimizi açtık. 2023 yılında Avrupa’nın yanı sıra Amerika’yı da odağımıza aldık” dedi.

65 ülkeye ihracat yapıyor
Türkiye’nin plastik ürünleri üretiminde dünya liginde yer almasına katkı sağlayan şirketlerden Metplas, ABD’den Birleşik Arap Emirlikleri’ne, Senegal’den Yunanistan’a 65 ülkeye ihracat yaparak büyümeye devam ediyor. Ürettiği çok kullanımlık, çevreci ürünlerle Avrupa pazarında hızla büyüyen Rubikap, Münih’te açtığı yeni ofisiyle bu pazardaki büyümesini 3 yılda ikiye katlamayı hedefliyor. 35 yıl önce İstanbul Bayrampaşa’da temelleri atılan Metplas, Rubikap markası ile yeme-içme sektörüne özel üretim yaparak çok kullanımlık, yıkanabilir, yiyecek – içecek sunum ürünleri üretiyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir