İbis Otel Moskova açıldı

Akfen GYO tarafından Rusya’da yatırımı gerçekleştirilen 317 odalı İbis Otel Moskova, 16 Temmuz tarihi itibariyle misafirlerini ağırlamaya başladı.

Ekonomik şehir otelciliği alanında Türkiye’nin ilk ve tek gayrimenkul yatırım ortaklığı olan Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) tarafından Rusya’nın başkenti Moskova’da yatırımı yapılan İbis Otel Moskova, misafirlerini ağırlamaya başladı. 16 Temmuz 2015 tarihi itibariyle konuklarına hizmet vermeye başlayan 317 odalı İbis Otel Moskova’nın işletmesi Akfen GYO’nun stratejik ortağı ve Avrupa’nın lider otel işletmecisi Accor tarafından yapılacak.

4

TURAL:EN ÇOK ODA SAYILI OTELİMİZİ AÇTIK”

Türkiye’nin en önemli ticaret ortaklarından biri konumunda bulunan Rusya’da yeni bir oteli daha hizmete açmaktan dolayı memnun olduklarını ifade eden Akfen GYO Genel Müdürü Vedat Tural, “İbis Otel Moskova, şehrin en işlek güzergâhı üzerinde yer alıyor. Ayrıca şehir merkezindeki turistik yerlere ve spor merkezlerine de yakın bir konumda bulunuyor. Otelimiz şehir otelciliği anlayışının seçkin bir örneği olarak geliştirildi ve şu ana kadar ki yatırımlarımızın içinde en çok oda sayılı otelimiz olma özelliğine sahip” dedi.

2

 “FAAL OTELLERİNİN SAYISI 18 OLDU”

İbis Otel Moskova’nın hizmete girmesi ile birlikte şirketin Rusya’daki faal otellerinin sayısının dörde yükseldiğini vurgulayan Vedat Tural, “Türkiye, Rusya ve KKTC’de faal otellerimizin sayısı toplam 18 oldu. 200 odalı ve beş yıldızlı Karaköy Novotel ve 200 odalı Ibis Otel Tuzla’nın yatırımlarına devam ediyoruz. Bu projelerimiz de tamamlandığında toplamda 20 otel ve 3 bin 628 odadan oluşan bir portföye sahip olacağız. Böylece hem otel hem de oda sayısı bakımından bölgemizin, uluslararası standartlarda inşa edilmiş ve işletilen otellere sahip başlıca otel yatırımcılarından biri konumunda yer alacağız. Bu doğrultuda yatırımlarımıza devam ediyoruz” diye konuştu.

1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir