Türkiye’nin En Başarılı Turizm Yatırımcıları Ödüllerini Aldı

Eurobank Tekfen’in Capital ve Ekonomist dergileri işbirliği ve Turizm Yatırımcıları Derneği’nin (TYD) katkılarıyla düzenlediği 11 ayrı kategoride Türkiye’nin En Başarılı Turizm Yatırımları Araştırması ödülleri Esma Sultan Yalısı’nda düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

ekonomist-capital-1a.20120626142657.jpg

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Özgür Özaslan’ın ve Doğan Holding Başkanı Aydın Doğan ile Koç Holding Onursal Başkanı Semahat Arsel’in katıldığı törende başarılı yatırımcılar ödüllendirildi.

ekonomist-capital-ozgur2.jpg

ekonomist-capital-ozgur-zeugma.jpg
Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Özgür Özaslan bakanı adına Zeugma için verilen ödülü aldı

ekonomist-capital-ozgur-basaran.jpg
Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Özgür Özaslan, Türsab Başkanı Başaran Ulusoy ve Zeugma Müzesi Müdürü Asuman Arslan

Törende konuşan Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Özgür Özaslan Türkiye turizminin gelişmesi hakkında  Türk turiz “Bu bir başarı hikayesidir” dedi. Eurobank Tekfen Genel Müdürü Mehmet Sönmez’de konuşmasında ödülleri değerlendirerek “Per zaman olduğu gibi kazanan Türk turizmi oldu” dedi. Doğan Holding Başkanı Aydın Doğan’da Türkiye’ye kazandırdıkları böyle bir gelenek için çalışanları kutladığını söyledi.

ekonomist-capital-cecen-salih.jpg
IC Holding Yönetim Kurulu Üyesi Salih Çeçen ödülünü Capital Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Rauf Ateş ve Eurobank Tekfen Genel Müdürü Mehmet Sönmez’den  aldı

2011’de “Avrupa’nın En İyi Havalimanı” seçilen ICF Airports Antalya Havalimanı, Eurobank Tekfen’in Capital ve Ekonomist dergileri işbirliği ve Turizm Yatırımcıları Derneği’nin (TYD) katkılarıyla düzenlediği Türkiye’nin En Başarılı Turizm Yatırımları Araştırması’nda “Türkiye’nin En Başarılı Turizm Yatırımı” ödülünü aldı.

ekonomist-capital-aydin-dogan-semahat-arsel.20120626142725.jpg
Semahat Arsel’e ödülünü Aydın Dogan verdi

SEMAHAT ARSEL’E ONUR ÖDÜLÜ
Törende, Türk turizm sektörünün gelişiminde rol oynayan sektörün duayen ismi Semahat Arsel’e “Onur Ödülü”, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy’a da “Turizme Katkı Özel Ödülü” verildi.
Avrupa Havalimanları Birliği (ACI Europe) tarafından 2011 yılında “10 – 25 milyon yolcu” kategorisinde “Avrupa’nın En İyi Havalimanı” seçilen ICF Airports Antalya Havalimanı, ulusal ve uluslararası platformda sahip olduğu pek çok önemli ödül ve belgeye bir yenisini daha ekledi. ICF Airports, bu yıl, Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD) tarafından da desteklenen Türkiye’nin En Başarılı Turizm Yatırımları Araştırması’nda “Türkiye’nin En Başarılı Turizm Yatırımı” seçildi. Bu yıl üçüncü kez hazırlanan Türkiye’nin En Başarılı Turizm Yatırımları Araştırması’nda en başarılı turizm yatırımının yanı sıra on farklı kategoride öne çıkan başarılı turizm girişimleri belirlendi. Esma Sultan Yalısı’nda yapılan törene Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Özgür Özaslan, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, Aydın Doğan ve Semahat Arsel’in yanı sıra turizm sektörünün önemli isimleri katıldı.

ekonomist-capital-mehmet-sonmez.jpg

Eurobank Tekfen Genel Müdürü Mehmet Sönmez, törende yaptığı konuşmada Türk turizm sektörünün, yaşanan global ekonomik krizde bile yatırımlarını sürdürmesi,  iş hacmi, istihdamı ve gelirleri ile Türkiye ekonomisinin temel taşlarından birini oluşturduğunu belirtti.
Sönmez, ”Turizm sektörünü Türkiye’nin geleceği olarak görüyoruz. Küçük bir pansiyon yatırımı da, beş yıldızlı dev bir otel yatırımı da bizim için aynı. Hepsini destekliyoruz” dedi.

ekonomist-capital-rauf-ates.jpg

Capital-Ekonomist Yayın Direktörü Rauf Ateş de, araştırma sonuçlarının Türk turizm sektörünün bugün geldiği noktayı ortaya koyan bir referans çalışması olduğunu belirterek, ”Türkiye’de son 5 yılda çok büyük turizm yatırımları yapıldı. Dünya çapındaki bu dev yatırımlar sayesinde ülke ekonomisine ciddi katkılar sağlayacak tesisler ortaya çıktı” dedi.

icf-airports-antalya-havalimani-dis-hatlar1.jpg

ICF Airports Antalya Havalimanı’nın adına “Türkiye’nin En Başarılı Turizm Yatırımı” ödülünü alan IC Holding Yönetim Kurulu Üyesi Salih Çeçen, turizme olan katkılarına önümüzdeki dönemde de devam edeceklerini ifade ederek “Antalya’nın ve bölgenin tanıtımı için Antalya Havalimanı’na ciddi yatırımlar yapıyoruz. Çevreye karşı sorumluluğumuzu biliyor, müşterilerimize yüksek kalitede hizmet vermek için çalışıyoruz. 2012 yılına da yeniliklerle başladık. 2. Dış Hatlar Terminali’nde başlatmış olduğumuz yenileme ve genişleme çalışmalarımız geçtiğimiz Mart ayının sonunda tamamlandı. Bu çalışmalarımızın sonucunda yolcu konforunu büyük oranda artırdık ve tüm terminallerimizin toplam kapasitesini yıllık 47 milyona çıkarttık. Aynı zamanda 1. Dış Hatlar Terminali’nden sonra 2. Dış Hatlar Terminali’nde de hayata geçirdiğimiz “Open Gate” uygulamasıyla yolcuların daha rahat ve geniş bir ortamda beklemeleri ve sonrasında uçaklarına binmeleri sağladık. Bütün bu yatırımlarımızla Türkiye ve Antalya turizmine katkı sağlamayı amaçladık, önümüzdeki günlerde de yatırımlarımıza var gücümüzle devam edeceğiz” dedi.

ekonomist-capital-ulusoy.jpg

Semahat Arsel ve Başaran Ulusoy da ödül aldı
Törende, Türk turizm sektörünün gelişiminde rol oynayan sektörün duayen ismi Semahat Arsel, Onur Ödülü’nü Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan’ın elinden aldı.
TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy’a ise Turizme Katkı Özel Ödülü’nü Eurobank Tekfen Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erten verdi.

ekonomist-capital-nafi-gural.jpg
Güral Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral ödülünü Rauf Ateş’ten aldı

ekonomist-capital-anemon.jpg
Anemon Yönetim Kurulu Başkanı Salih Yavaş ödülünü Tekfen Genel Müdür Yardımcısı Bülent Mert Okan’dan aldı

ekonomist-capital-anemon-basaran.jpg
Anemon Grubu tam kadro törendeydi. Oteller koordnatörü Uğur Şahbaz, Anemon Yönetim Kurulu Başkanı Salih Yavaş, Kültür ve Turizm bakanlığı Müsteşarı Özgür Özaslan, Türsab Başkanı Başaran Ulusoy, Anemon İcra Kurulu Başkanı Oğuz Akçura

ekonomist-capital-divan.jpg
Butik oteller kategorisinde ”Divan Hotel Bodrum”un ödülünü Divan Otelleri Pazarlama Müdürü Selin Karaosmanoğlu aldı

Törende ayrıca, havayolu şirketleri kategorisinde ”Türk Hava Yolları”, beş yıldızlı oteller büyük kategorisinde ”JW Marriot Ankara”, beş yıldızlı oteller kıyı otelleri kategorisinde ”Maxx Royal Hotels”, butik oteller kategorisinde ”Divan Hotel Bodrum”, kongre otelleri kategorisinde ”Büyük Abant Oteli ve Kongre Merkezi”, kent otelleri kategorisinde ”Anemon Hotels Konya”, marine işletmeleri kategorisinde ”D-Marin Turgutreis”, kültür turizmi işletmeleri kategorisinde ”Zeugma Mozaik Müzesi”, sağlık turizmi işletmeleri kategorisinde ”Güral Afyon Hotels & Resorts”, doğa turizmi işletmeleri kategorisinde ”Antik Zeytin Doğa Dostu Organik Hotel Bodrum”, spor turizmi işletmeleri kategorisinde ”Xanadu Snow White Hotels Palandöken” Türkiye’nin en başarılı turizm yatırımları olarak açıklandı.

ÖDÜLLER ŞÖYLE SIRALANDI

En Büyük Turizm Yatırımı Ödülü,  Antalya Havalimanı ICF Airports’a … 
Türkiye’nin En Başarılı Turizm Yatırımları 2012 Araştırmasıödül töreninde “Büyük TurizmYatırımları” kategorisinde birincilik ödülü Antalya Havalimanı ICF Airports’unoldu. Aynı kategoride ikinciliğe Ankara Esenboğa Havalimanı, üçüncülüğe ise TürkTelekom Arena layık görüldü. Antalya Havalimanı ICF Airports adına ödülü,firmanın IC Holding Yönetim Kurulu Üyesi Salih Çeçen aldı.

En Başarılı Havayolu Yatırımı Ödülü Türk Hava Yolları’nın oldu …
Türkiye’nin En Başarılı Turizm Yatırımları 2012Araştırmasında, Türk Hava Yolları, “En Başarılı Havayolu Şirketleri”kategorisinde birinci oldu. Her geçen gün yaptığı başarılı yatırımlar iledünyanın önde gelen havayolları arasına giren THY adına ödülü, Genel MüdürYardımcısı Asaf Ahmet Bora aldı. Bu kategoride İkinciliğe hava yolutaşımacılığına büyük bir iddia ile giren Pegasus, üçüncülüğe ise Atlas Jetlayık görüldü.

Beş Yıldızlı Otellerin En Başarılısı JW Marriot Ankara …
“3 büyük ildeki beş yıldızlı oteller” kategorisindebirinciliğe layık görülen JW Marriot Ankara adına ödülü, Ankara Satış vePazarlama Müdürü Osman Keskin teslim aldı. Aynı kategoride ikincilik FourSeasons İstanbul At The Bosphorus’un, üçüncülük ise Swissotel Grand Efesİzmir’in oldu.

Kıyı Otellerinde En Başarılı Otel Maxx Royal …
Türkiye’nin eşsiz güzellikteki kıyılarında yer alan “kıyıoteller” kategorisinde ödül, Maxx Royal’ın oldu. Maxx Royal adına ödülü GenelMüdür Burak Türkeli aldı. Kıyı otellerinde ikinciliğe Xanadu Island Bodrumlayık görülürken üçüncülük ödülünü ise Kempinski Barbaros Bay Bodrum aldı.

Divan Hotel Bodrum’a En Başarılı Butik Otel Yatırımı Ödülü …
Türkiye’nin En Başarılı Turizm Yatırımları 2012Araştırması’nın “Butik Oteller” kategorisinde ödüle layık görülen Divan HotelBodrum adına ödülü otelin Divan Grubu Pazarlama ve İletişim Müdürü SelinKaraosmanoğlu aldı. Aynı kategoride Pera Palace ikinci, Les Ottomans üçüncüoldu.

En Başarılı Kongre Ödülü Yatırımı Büyük Abant Oteli ve Kongre Merkezi …
Araştırma kapsamında “Kongre Otelleri” kategorisindeTürkiye’nin en başarılı turizm yatırımı ödülüne Büyük Abant Oteli ve KongreMerkezi layık görüldü. Ödül, otelin Genel Müdürü Mehmet Temel’e teslim edildi.Aynı kategoride ikinci Maxx Royal Antalya olurken üçüncülük ödülü ise HiltonDalaman Sarıgerme Resort & Spa’nın oldu.

Anemon Hotels Konya’ya En Başarılı Kent Otelleri Yatırımı Ödülü …
“Kent Otelleri” kategorisinde birincilikle ödüllendirilen AnemonHotels Konya adına ödülü, Yönetim Kurulu Başkanı Salim Yavaş aldı. Antakya OttomanHotel kategorisinde ikinciliğe, Argos in Cappadocia ise üçüncülüğe layıkgörüldü.

D Marin Turgutreis En Başarılı Marina İşletmesi Yatırımı …
Marina işletmeleri kategorisinde ödüle D-Marin Turgutreislayık görüldü. Ödül, D-Marin Turgutreis Marina Müdürü Faruk Ünlü’ye verildi. AlaçatıMarina’nın değerlendirmede ikinci olduğu kategoride, D-Marin Göcek ise üçüncülükderecesini aldı.

En Başarılı KültürTurizmi İşletmesi Kategorisinde Zeugma Mozaik Müzesi ipi göğüsledi …
En Başarılı Kültür Turizmi Yatırımı kategorisinde isebirinciliğe layık görülen Zeugma Mozaik Müzesi oldu. Müze adına ödülü, Kültürve Turizm Bakanı Müsteşarı Özgür Özaslan aldı. Aynı kategoride Akdamar Müzesi ikinci, HititYolu ise üçüncü oldu.

Güral Afyon Hotels& Resorts’a En Başarılı Sağlık Turizm İşletmesi Yatırımı Ödülü …
“Sağlık Turizmi Girişimleri” kategorisinde ise birinciliködülüne Güral Afyon Hotels & Resorts layık görüldü. Firma adına ödülü, GüralGrup Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral’a teslim edildi. Aynı kategorideikincilik Richmond Nua Wellness’ın, üçüncülük derecesi ise Gazelle Resort &Spa Bolu’nun oldu.

Doğa TurizmiYatırımında En Başarılı Otel  Antik Zeytin DoğaDostu Organik Otel Bodrum …
“Doğa Turizmi İşletmeleri” kategorisinde yapılan değerlendirmesonucu ödüle layık görülen firma, Antik Zeytin Doğa Dostu Organik OtelBodrum’un oldu. Firma adına ödülü, otelin işletmecisi Yankı Süldür aldı.Pastoral Vadi Ekolojik Yaşam Çiftliği Fethiye ikinci olurken, Greenpark Kartepeise üçüncülüğe layık görüldü.

Xanadu Snow White Hotels Palandöken Spor Turizmi İşletmelerinin En Başarılı Yatırımı …
Araştırmanın diğer bir kategorisi olan “Spor Turizmiİşletmeleri” kategorisinde ise Xanadu Snow White Hotels Palandöken en başarılıturizm yatırımı seçildi. Firma adına ödülü, EFT yönetim Kurulu Başkanı CanDikmen’e teslim edildi. Alaçatı Windsurf Okulu ikinci, Gloria Golf Resort iseüçüncü oldu.

ekonomist-capital-shaman1.jpg
Sahaman Grubu muhteşem gösterisiyle göz doldurdu

(Türkiyeturizm.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir