İnoksan, 101 İstanbul Lezzeti Festivali’ne Mutfak Çözümleriyle Damgasını Vurdu

Türkiye’de endüstriyel mutfak sektöründe yeniliklerin öncüsü İnoksan, İstanbul’un efsanevi 101 lezzetini ağırlayan festivale mutfak sponsoru olarak destek verdi. Festivalde en güzel lezzetler İnoksan’ın mutfaklarında pişirildi.

İstanbul’un en iyi restoranlarını ve tatlarını aynı çatı altında buluşturan 101 İstanbul Lezzeti Festivali’nin üçüncüsü yoğun bir katılımla gerçekleşti. 26 Nisan Pazar günü Sait Halim Paşa Yalısı’nda düzenlenen festivale, İnoksan da mutfak sponsoru olarak destek verdi. 4 farklı mutfak kuran İnoksan, mutfak çözümleriyle profesyonellerden ve ziyaretçilerden tam not aldı.

Öte yandan festival alanına gelen lezzet meraklıları, İstanbullular tarafından seçilen 101 eşsiz lezzeti tatma şansı yakalarken; ilgiyle takip ettikleri yemek yazarları, şefler ve gurmelerle sohbet etme fırsatı buldu.

101 İstanbul lezzetine sohbetiyle renk katan yemek kitabı yazarı ve programcı Refika Birgül’ün İnoksan mutfağında yaptığı hamburger gösterisi ise tüm dikkatleri üzerinde toplamayı başardı. Birgül’ün festival konukları arasından seçtiği 10 kişi, kendi hamburgerlerini yapıp ızgarada pişirirken, yarışmanın birincileri sürpriz hediyelerin sahibi oldu.

Altay: “Kadınların işi zor, ancak engelleri aşmak için sonsuz bir güçleri var”

101 İstanbul Lezzeti Festivali’nde ayrıca yeme-içme sektörünün rotasını değiştiren kadınları odak noktasına alan bir panel düzenlendi. İnoksan Genel Müdürü Esra Altay panelde yaptığı konuşmada, kadınların iş dünyasında yönetici olarak önemli avantajlara sahip olduğunu söyledi. Altay, “İş dünyasında kadınların verdiği mücadele ve kendini ispatlama zorunluluğu, erkek meslektaşlarına oranla çok daha fazla. Ancak bir kez başarılı olduktan sonra kadınların önünde her engel geçerliliğini kaybediyor. Çünkü kadınlarda engelleri aşmak için sonsuz bir güç var” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir