İnoksan, 2013’te büyümesini hızlandıracak

İnoksan Satış ve Pazarlama Genel Müdürü Esra Altay ‘Kusursuz müşteri memnuniyetinin en büyük önceliğimiz olduğunu unutmadan gerçekleştirdiğimiz tüm işlerimizi 2013 yılında da sürekli araştırarak ve geliştirerek devam ettiriyor olacağız’ dedi.

Endüstriyel mutfak sektörünün lider ve yenilikçi firması İnoksan, 2013 yılına yurtdışına daha çok açılmak ve uluslararası platformlarda Türk markalarının gücünü göstermek hedefiyle girdi. 2012 yılını belirlenen hedefler doğrultusunda ve yine sektörün lideri olarak kapatan İnoksan, 2013’te yurtdışına yaptığı ihracatı arttırarak büyümesini hızlandıracak.

Sektörün lokomotifi olan, Türk ekonomisine sağladığı katkı ve oluşturduğu istihdam ile her yıl ortalama yüzde 10 oranında büyüyen ve 2012 yılında sayıları 40’a varan bayisi, ülke çapına yayılmış 80 yetkili servisi ve 6 büyük ildeki bölge müdürlükleriyle büyümesini sürdürerek yıl sonu hedefine ulaşan İnoksan’ın 2013 hedefi, Türk ekonomisinin planlanan yüzde 4 oranındaki büyümesine paralel bir büyüme eğrisi yakalamak. Kurulduğu tarihten itibaren markasına ve Türk ekonomisine değer katarak büyüyen firma, 2013 yılında global girişimlerine ve uluslararası teknik işbirliklerine daha çok yatırım yapacak.

2012 yılında hayata geçirilen TURQUALITY marka geliştirme programına katılan İnoksan, program kapsamında alınan destekle ürünlerinin yüzde 35’ini ihraç ettiği 5 kıtadaki yayılımını arttırdı. Önümüzdeki 5 yıl sonunda ihracat kapasitesini 5 katına çıkartmayı hedefleyen mutfak devi, Kuzey Afrika ülkeleri, Avrupa ülkeleri ve Türki cumhuriyetlerinde yakalanan başarı ile Uzak Doğu, ABD ve Avustralya ile daha birçok ülkenin mutfaklarına imza atmaya hazırlanıyor.

Yurt içinde Hilton, RadissonSas, Accor, Marriott, Park Hayat, Ramada Otelleri, Real, İkea, Carrefour, BigChef’s ve Reina gibi dünyaca ünlü markaların mutfaklarını tasarlayan, zincir markalara yenilikçi vizyonu ve kaliteli ürünleri ile ek değer katan ve marka imajlarını güçlendiren İnoksan, 2012 yılında da dünya devlerinin yakından takip ettiği bir firma oldu. Dünyanın tüm yıldız otellerinin mutfaklarına giren, arama motoru Google’ın Brezilya’daki mutfağını yapan ve Dubai’deki prenslerin yemeklerinin pişirildiği mutfakları da tasarlayan İnoksan, Japon sermayeli soğutucu devi Gram Commercial’ın da teknik işbirliği için tek tercih ettiği firma oldu.

AŞÇILARA TAM DESTEK

Önceki senelerde olduğu gibi 2012 yılında da İnoksan aşçıların ve aşçı yarışmalarının en büyük destekçisi oldu. Bursa’da gerçekleştirilen ‘1. Bursa Gastronomi Yemek Yarışması’na sponsor olan İnoksan’nın yarışma için dizayn ettiği mutfak gözdoldurdu. İstanbul Şişli Belediyesi tarafından düzenlenen, ‘Türk ve İtalyan Mutfak Kültürleri Omuz Omuza’ festivalinde iki kültürün aşçılarının omuz omuza vererek yerel tatlarının halka sunulduğu festivalde, İnoksan tarafından sahneye kurulan dev mutfak bu dostluğun pekişmesinde en büyük etkenlerden biri oldu. Göreme Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen 11’inci ‘Kapadokya Geleneksel Yemek Festivali’ de yine 2012’de İnoksan’ın mutfak sponsorluğunda gerçekleştirilen önemli etkinliklerden bir tanesi oldu. Bu tür etkinliklere önem veren ve her zaman gerekli desteği sunan İnoksan, Öğrenci Aşçılar Balık Yemeği Yarışması, Şef Mavi Fethiye Ulusal Aşçılar Yarışması ve IKA Aşçılık Olimpiyatları gibi etkinliklere de mutfak desteği verdi. İnoksan, 2013 yılında da aşçıları ve aşçılık yarışmalarını destekleyerek Türk mutfağının tanıtılmasına ve gelişimine katkıda bulunacak.

AR-GE’NİN GERİ DÖNÜŞÜMÜ KALİTE VE KUSURSUZ MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

İnoksan Ar-Ge’ye yatırımları ile her geçen gün inovatif olmanın farkını oluşturmaya devam ediyor. Sunduğu enerji tasarruflu, yüksek performanslı, çevreye dost ve verimli ürünleri ile işletmelerin en büyük ortağı olan firma, buhar Konveksiyonlu fırınları, pişiricileri, bulaşık yıkama makineleri, döner cihazları ve servis hatları ile markalarının başarısının arkasındaki isim oluyor.

İnoksan Satış ve Pazarlama Genel Müdürü Esra Altay ‘AR-GE çalışmalarımıza gösterdiğimiz önem ve yaptığımız yatırımlar ile sektörde her zaman ilklere imza atmanın gururunu yaşadık. Kusursuz müşteri memnuniyetinin en büyük önceliğimiz olduğunu unutmadan gerçekleştirdiğimiz tüm işlerimizi 2013 yılında da sürekli araştırarak ve geliştirerek devam ettiriyor olacağız’ dedi.

İnoksan, 2013 yılında da uluslararası fuar katılımlarını sürdürüyor ve Sirha Fuarı bünyesinde düzenlenecek olan Koza Food Fest etkinliğine tam destek veriyor olacak. Mutfak profesyonellerine verdiği destekten hiçbir zaman vazgeçmeyen İnoksan, özellikle yurtdışı fuarlarında da varlık göstererek Türk ekonomisine katkıda bulunmaya devam edecek. İnoksan, Host 2013 Fuarı‘na katılımı ile de Türk endüstriyel mutfak sektörüne yön veren duruşunu sergiliyor ve tüm dünyaya Türk markalarının gücünün ve kalitesinin tanıtılmasında önemli bir rol üstleniyor olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir