İSATAG, Boğaz’da “Yaza Merhaba” dedi

Haber: Hatice Ünal Bilen

İSATAG tarafından Miray Cruises ve Everest Tour iş birliğinde düzenlenen “Yaza Merhaba” etkinliğinde dernek üyeleri, acenteler ve turizm sektörü temsilcileri İstanbul Boğazı’nda bir araya geldi.

İSATAG-İstanbul Seyahat Acentaları Tanıtım ve Geliştirme Derneği düzenlediği ‘Yaza Merhaba’ buluşmasıyla dernek üyeleriyle birlikte 35’e yakın seyahat acentesini ve sektör temsilcisini İstanbul Boğazı’nda bir araya getirdi.

Aylin Kopan Özsavaş: “Sektörel pek çok soruna el atacağız” 

Miray Cruises ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte kısa bir konuşma yapan İSATAG Başkanı Aylin Kopan Özsavaş, turizm sektörünün gelinen noktada pek çok sorununun olduğuna işaret etti ve derneğin bundan sonraki süreçte sektörel birçok soruna el atacağını söyledi. Özsavaş, odaklarında seyahat acentelerini TÜRSAB ile kol kola Türkiye’nin tanıtım faaliyetlerine katmak olduğunu ifade etti ve “Bunda da destek ve katılımlarınızı mutlaka bekliyoruz. İyi ki varsınız İyi ki geldiniz. Tekrar iyi eğlenceler.” ifadelerini kullandı.

Ömer Kartın: “İSATAG’da kruvaziyer için ayrı bir departman açacağız” 

İSATAG Genel Sekreteri Ömer Kartın ise, 35’e yakın acentenin katılım sağladığı etkinlikte sadece incoming değil; mice, gastronomi ve kruvaziyer turizmini temsil eden acenteleri de ağırladıklarını hatırlattı. Kruvaziyer turizminin İstanbul için önemine değinen Kartın, İSATAG’ın içinde kruvaziyer için ayrı bir departman açacaklarını söyledi. İstanbul turizminde kruvaziyerin gelişimine çok önem verdiklerini kaydeden Kartın, “Öyle boş sözlerle değil, gelecek sene Ercan Başkan ile birlikte  Amerika ve Avrupa’daki cruise şirketlerine gideceğiz. İstanbul’da kruvaziyer turizminin daha da artacağına inanıyoruz. İstanbul turizminin denizle ilgili gelişecek daha çok yolu var.” diye konuştu.

İSATAG’ın düzenlediği Yaza Merhaba etkinliği, Miray Cruises mutfağından çıkan lezzetli akşam menüsüne eşlik eden eğlenceli dans gösterileri ve dj performansı ile son buldu.

#isatag #istambulseyahatacentalarıtanıtımvegeliştirmederneği #isatag #miraycruises#everesttour #aylinkopanözsavaş #ömerkartın #yazamerhabapartisi #turizm #acente #etkinlik #istanbulboğazı

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir