İşletmelerin rekabet ve satış gücünü artıran ödeme çözümü

Turizm ve konaklama firmalarının müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarabilmeleri ve rekabetçi ortamda ayakta kalabilmeleri için yenilikçi ödeme teknolojileri sunmalarının kritik önem taşıdığını aktaran Payten Türkiye Ülke Müdürü ve Paratika CEO’su Burak Kutlu, sektöre dönük görüşlerini ve önerilerini paylaştı.


Teknolojinin her alanda büyük kolaylıklar sunduğu günümüzde, online tahsilat sistemleri de otel konaklama rezervasyonunda firmalara ve müşterilere büyük kolaylık sağlıyor. Sanal POS altyapılarını sağladığımız 27 banka ve 50 binden fazla üye iş yeri ile Türkiye’nin en büyük online ödeme altyapısını yöneten Payten Teknoloji ve Payten’in 25 yılı aşan Ar-Ge deneyiminin bir meyvesi olan Paratika da ödemeler alanında sunduğu zengin kapsamlı çözümler ile sektörde adından sıkça söz ettiriyor.

Ülkemizdeki ödeme sistemleri sektörünün gerek küresel tecrübe gerekse teknik donanım olarak ilk akla gelen firmaları olan Payten ve Paratika, geniş kapsamlı ödeme çözümleri ile turizm ve konaklama alanında faaliyet gösteren işletmelerin her türlü ödeme ve tahsilat ihtiyacını büyük bir yatırım gerektirmeden karşılayabiliyor. 

Türkiye’nin en geniş kapsamlı ödeme geçidi çözümü

Otellerden seyahat acentelerine, hava yolu şirketleri ve zincir otobüs firmalarından sağlık turizmi firmalarına, otel ekipmanları sağlayan firmalardan FMCG firmalarına kadar turizm ekosisteminin tüm paydaşlarına yönelik sunduğu ödeme orkestrasyonu çözümü Payten Payment Gateway ile Payten; tüm firmalara  hız ve kolaylık, ödeme optimizasyonu ile yüksek karlılık, müşteri memnuniyeti, etkin nakit akışı yönetimi sağlıyor. Türkiye’nin en geniş kapsamlı ödeme geçidi çözümü Payten Payment Gateway, hazır bağlantıları sayesinde işletmelere tek entegrasyonla, tek ara yüz üzerinden Türkiye ve yurt dışındaki sanal POS’lar, bankalar, ödeme kuruluşları, mobil cüzdanlar, havale/kredi yöntemleri ve alternatif ödeme sistemleri ile özgürce çalışma imkânı tanıyor. Onlarca modül ve çözümle entegre çalışan Payten Payment Gateway, Hata Koduna Göre Akıllı İşlem Yönlendirme, Kart Saklama, B2B Tahsilat Yönetimi, Mutabakat Çözümü, Kapalı Devre Cüzdan, Linkle Ödeme ve QR Kod İle Ödeme, Çoklu Ödeme (Parçalı Ödeme), Alışveriş Kredisi ile Ödeme Yöntemleri, Alternatif Ödeme Yöntemleri, Yurt Dışı Ödeme Yöntemleri, Software only POS, Gelişmiş Anti-Fraud Çözümü, Secure IVR ve sektörde farklılık yaratan Payten Olağanüstü Durum Merkezi (ODM) ve Ödeme Danışmanlığı çözümlerini tek ürünle ve 7/24 canlı destek hizmetiyle sunuyor.

Paratika’da da; firmalar paratika.com.tr web sitesinden online başvuru gerçekleştirerek ve hizmet başlangıcı için gereken evrakları sisteme yükleyerek, kolay bir entegrasyonun ardından 1 gün içerisinde Paratika Sanal POS’u kullanmaya başlayabiliyor. Uygun komisyon oranlarıyla işletmeler; tüm bankaların kartları, mobil cüzdanlar ve alternatif ödeme yöntemleri ile ödeme alabiliyor, 9 kart markasıyla taksit sunabiliyorlar. Paratika ile uzaktan ödeme alan firmalar, banka kalitesinde sanal POS, tek tıkla ödeme, tekrarlayan ödeme, linkle ve QR’la ödeme, alışveriş kredisi ile ödeme, bayi tahsilatları, dövizle ödeme alma, manuel POS ve mobil cüzdanlar gibi pek çok özellikten tek entegrasyon, 7/24 canlı destek ve 360 derece dijital sahtekârlık koruması ile faydalanabiliyor.

Burak Kutlu: “İnternetten ödeme almak işletmelerin rekabet gücünü ve satışlarını artırıyor”

Paten Türkiye Ülke Müdürü ve Paratika CEO’su Burak Kutlu, turizm ve konaklama sektöründe internetten ödeme almanın işletmelerin rekabet gücünü ve satışlarını artıran önemli bir faktör olduğunun altını çizerken sektördeki tüm oyunculara yoğun tatil sezonu başlamadan önce tahsilat altyapılarının hazır olup olmadığını kontrol etmeleri tavsiyesinde bulundu. 

Turizm ve konaklama firmalarının müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarabilmeleri ve rekabetçi ortamda ayakta kalabilmeleri için yenilikçi ödeme teknolojileri sunmalarının kritik önem taşıdığını aktaran Kutlu, sektöre dönük görüşlerini ve önerilerini paylaştı:

“360 derece güvenli ödeme altyapımız ile chargeback riskinizi en aza indirebilirsiniz”

“Ülkemizde yaşanan teknolojik gelişmeler ve hız kazanan dijitalleşme, ödeme sektöründeki büyümeyi de hızlandırdı. Bu büyümenin özellikle yoğun sezonlarda turizm ve konaklama sektörü tarafından da desteklendiğini biliyoruz. Paratika’nın sunduğu 360 derece güvenli ödeme altyapısı, bu sektörlerdeki işletmelerinin yoğun tahsilat trafiği içinde sahtecilik işlemlerine karşı 7/24 korunmasını ve chargeback (harcama itirazı) riskini en aza indirmesini sağlıyor. Paratika’nın güvenli altyapısı sizlere global kara listelerden anlık işlem kontrolü, PCI-DSS Level 1 uyumlu altyapı, en güncel 3D versiyonu (3D Secure 2.2), AI ve ML destekli ASEE InACT 360 derece Antifraud Hub gibi teknik donanımların yanı sıra 7/24 canlı işlem takibi yapan uzman fraud ekipleri ve yüzde 99,9 başarılı işlem oranı da sunuyor.”  

“Alışveriş kredileri ile alışılmışın dışında bir müşteri kitlesini turizm ve konaklama sektörüne kazandırıyoruz”

“Pandemi sonrasında karşılaşılan küresel ekonomik yavaşlamanın etkisiyle tüketiciler bütçelerini daha verimli bir şekilde yönetmek için her fırsatı değerlendiriyorlar. Alışveriş kredisi entegrasyonu gibi yenilikçi çözümler, işletmeler için satış dönüşüm oranlarını, ortalama sepet değerini ve tekrar satın alımları artırmanın çok etkili yöntemleri. Alışveriş kredileri; kredi kartı, havale/EFT kullanmayı tercih etmeyen, kart ve hesap limiti yeterli olmayan ya da kart bakiyesini doldurmak istemeyen, genç kullanıcıları da içeren tüketici kitlesi için çok cazip avantajlar sunan yeni trend bir ödeme yöntemi. Payten Payment Gateway’in alışveriş kredisi ile ödeme entegrasyonu ile alışılmışın dışında bir müşteri kitlesini turizm ve konaklama sektörüne kazandırıyoruz. Şu ana kadar 7 banka ile entegre olduk, diğer bankalar ile de görüşmelerimiz ve entegrasyon çalışmalarımız devam ediyor. Dijital çağda firmaların dönüşümlerine cevap veren, tam kapsamlı çözümler sunma yaklaşımımızla tüm kredi seçeneklerini müşterilerimize ve son kullanıcıya sağlamayı hedefliyoruz. Paratika altyapısı üzerinden sunduğumuz alışveriş kredisi ile ödeme yöntemimizle de üye işyerlerimize kolaylık sağlıyoruz. Bu yapıda firmaların bankalarla ayrı bir finansal anlaşma yapmasına da gerek kalmıyor. Paratika ile gerçekleştirilen tek bir sözleşme ve tek entegrasyon ile anlaşmalı olduğumuz bankaların kredi seçeneklerini müşterilerine kolayca sunabiliyorlar. Üstelik, banka tarafından Paratika’nın koruma hesabına aktarılan kredi bakiyesi üye iş yerinin hesabına anında aktarılıyor. Böylelikle Paratika olarak turizm ve konaklama sektörüne kusursuz bir ödeme akışı, müşterilere de pürüzsüz bir alışveriş deneyimi sağlayabiliyoruz.  ” 

“Sanal POS komisyon oranlarında güzel sürprizler yapıyoruz”

“Payten ve Paratika olarak müşterilerimize en iyi deneyimi sunmak ve en üst seviyede müşteri memnuniyeti sağlamak için güçlü bir çözüm seti sunuyoruz. Öncelikle daima müşterilerimizi dinliyor, anlıyor ve gerek güçlü altyapımız olsun gerek özelleştirilmiş çözümlerimiz, danışmanlık ve destek hizmetlerimiz olsun daima yanlarında olduğumuzu bilmelerini sağlıyoruz. Yalnızca müşterimiz değil iş ortağımız olarak gördüğümüz ve yoğun sezonlarında yalnızca işlerine konsantre olmalarını istediğimiz sektör profesyonelleri ile buluşmayı, sektörün kalbinin attığı yerlerde bulunmayı önemsiyoruz. Bu yıl turizm profesyonellerinin buluşma noktası olan Emitt fuarının 3. salonunda 3.236 No’lu standımızla yerimizi aldık. Standımızı ziyaret eden işletme sahiplerine hoş bir sürpriz yapabilmek için özel sanal POS komisyon oranları belirledik, hemen aktive edilebilen, ödeme ekosistemlerini kolayca yönetmelerini sağlayacak altyapımız hakkında detaylı bilgiler sunuyoruz. Yalnızca fuar süresince değil, yılın her zamanı uzaktan ödeme almayı kolaylaştıran, güvenli, kaliteli ve özgürleştiren ödeme çözüm ve hizmetlerimizi deneyimlemek isteyen tüm işletme sahiplerini Payten ve Paratika ile tanışmaya bekliyoruz.”

İşte Paratika’nın büyümeye katkı sağlayacak bazı ödeme çözümleri:

Paratika Sanal POS çözümü sayesinde sadece tek sözleşme ve tek entegrasyonla, aynı zamanda uygun komisyon oranlarıyla; tüm bankaların kartları, mobil cüzdanlar ve alternatif ödeme yöntemleri ile ödeme alabilir ve müşterilerinize 9 kart markasıyla taksit imkânı sunabilirsiniz. Paratika Sanal POS çözümü ve birçok ayrıcalıklı servisten 7/24 canlı destek ve 360 derece dijital sahtekârlık koruması ile yararlanabilirsiniz.

Linkle Ödeme veya ParatikLink çözümü ile tek bir panelden oluşturacağınız ödeme/tahsilat linkini, tek tıkla müşterilerinize SMS veya e-mail ile gönderebilirsiniz. PCI-DSS Level 1 güvenliğinde açılan ödeme sayfasından ödemelerinizi kolayca alabilirsiniz.

Ayrıca fizik POS sistemlerine bir alternatif sunan, geleneksel mail order yöntemine son veren ve herhangi bir yazılım ve entegrasyon gerektirmeyen Paratika Manuel POS ile müşterilerinizden anında ödeme alabilirsiniz. İş yeriniz için aktif edeceğiniz “Paratika Manuel POS” fonksiyonuyla müşteri ve bayilerinizden 3D Secure güvenliğinde ödeme alabilirsiniz.

Tüm bunların yanında Paratika’nın Fiziki POS çözümü ile de tüm banka ve kredi kartlarından temassız olarak, PIN doğrulaması ya da OR kod ile tüm ödemelerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde alabilirsiniz.

#PatenTürkiye #Paratika #BurakKutlu #turizm #konaklama #odemesistemleri #teknoloji #paratikamanuelpos

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir