İstanbul’a yeni turizm fuarı geliyor

Turizm sektörünün yeni buluşma adresi İstanbul Turizm Fuarı, 4-5 Ekim 2023 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.

Dünya turizminin başkentleri arasında yer alan İstanbul, yepyeni bir fuara ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Dream Project organizasyonunda, 4-5 Ekim 2023 tarihleri arasında, İstanbul Kongre Merkezi’nde bu yıl ilk kez kapılarını açacak olan İstanbul Turizm Fuarı, sektörün tüm renklerini bir araya getirecek. Otellerden seyahat acentalarına, havayolu şirketlerinden teknoloji firmalarına, tanıtım bürolarına kadar sektörün tüm bileşenlerini buluşturacak olan fuar, sektöre damgasını vurmaya hazırlanıyor. Yeni sezon açılış öncesi düzenlenecek olan fuar, otel ve acentelere erken rezervasyon kampanyalarının duyurusu için fırsat sunarken, otel-acente kontratları için de buluşma imkânı sağlayacak.

15 bini aşkın profesyoneli ağırlayacak 

5 bin 356 metrekare alanda, 220 katılımcı firma ve 15 binin üzerinde turizm profesyonelini buluşturması planlanan fuarın, dünyadan ve Türkiye’den turizm profesyonelleri, oteller ve etkinlik mekanları, tur operatörleri, acentalar, toplantı destek firmaları ve servis sağlayıcıları, MICE profesyonelleri ile diplomatik temsilcileri ağırlaması hedefleniyor. Sadece turizm sektöründe faaliyet gösteren profesyonellerin ağırlanacağı fuarda, online randevu sisteminde planlanacak randevular ve B2B görüşmelerle özel işbirliklerine de imza atılacağı öngörülüyor. Büyük bir ticari hacim yaratması hedeflenen fuarın, güçlü işbirliklerinin de başlangıç durağı olması bekleniyor. 4 Ekim akşamı Swissotel The Bosphorus’ta gerçekleştirilecek AMEzing Party ile de sektör profesyonelleri eğlenirken networklerini geliştirme fırsatı sunulacak. 

Volkan Ataman: “Fuarımız İstanbul ismini alsa da…” 

Dream Project Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Volkan Ataman, İstanbul’un dünya turizminin başkenti olduğunu belirterek, “Bu güzel şehrin görkemli ve prestijli bir organizasyona ihtiyacı olduğunu düşündüğümüz için bu fuarı yapma kararı aldık. İstanbul’un merkezinde ulusal ve uluslararası sektör profesyonellerine unutulmaz bir fuar deneyimi yaşatmayı arzu etmekteyiz. Fuarımız İstanbul ismini alsa da Türkiye’yi global ölçekte turizm alanında konumlandıracak ve kapsayacak bir fuar olacak” dedi.

İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan fuarın merkezi bir lokasyon olduğuna dikkat çeken Ataman, “İstanbul’un merkezinde Türkiye ve dünyadaki turizm profesyonellerini bir araya getirerek yeni iş birliklerinin oluşmasına olanak sağlarken aynı zamanda yeni ürün ve hizmetlerin tanıtımının yapılacağı geniş bir platform oluşturmayı hedefliyoruz” diye konuştu. 

Yeni dönem kontratların imzalandığı fuar olacak

Turizm sektöründe sezonun ekim ayında kapatıldığına ve yeni sezon anlaşmalarının bu tarihten itibaren yapıldığına dikkat çeken Ataman, “Bu dönem aynı zamanda bizim için yeni kontratların da imzalandığı bir dönem. Bu organizasyonla bir araya getirdiğimiz oteller ve acentelerimizin yeni dönem kontratlarına da imza atmalarını hedefliyoruz. Bu yoğun geçen turizm sektörü için çok büyük bir kolaylık olacak. Aynı zamanda erken rezervasyon başlangıcı ve kampanya duyuruları için de bu fuar, büyük bir fırsat sunacak” ifadelerini kullandı. Fuarların ortalama 4 gün sürdüğüne de dikkat çeken Ataman, “Ancak ilk iki günden sonra fuarın verimi kalmaz. O nedenle biz iki günlük bir fuar organize ettik. Burada tüm planlamamızı tüm katılımcıların çok verimli iki gün geçirecekleri şekilde yapıyoruz” dedi. Fuarda global hedef pazarlardaki büyük acentelerin ağırlanacağını belirten Ataman, şöyle devam etti: “Katılımcılar düzenleyeceğimiz B2B görüşmelerle yeni işbirliklerine imza atacak. Fuar için özel olarak hazırladığımız B2B platform üzerinden de profesyonel ziyaretçilerle toplantılar yapılabilecek. 4 Ekim akşamı Swissotel The Bosphorus’ta gerçekleştirilecek AMEzing Party ile de eğlenirken network yapmaya devam edebilecekler.”   

Eş zamanlı zirve de düzenlenecek 

İstanbul Turizm Fuarı ile eş zamanlı olarak düzenlenecek Turizm Zirvesi’ne de ulusal ve uluslararası konuşmacılar katılacak. Turizm sektöründeki yeni trendlerin de belirleneceği zirvede, 2023 yılı sezonu değerlendirilirken, 2024 yılı beklentileri masaya yatırılacak. Fuar kapsamında gerçekleştirecek seminer programları ile de yeni trendler ve vizyonlar sektör profesyonellerine yeni ufuklar açacak.  

Yapay zeka yeni medya şovlarıyla büyüleyecek  

İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek fuarın kayıt alanı dünyaca ünlü yeni medya ajansı Ouchhh iş birliği ile yapay zeka ile tasarlanmış görsel işitsel performanslaı sergilenecek. Fuar katılımcıları ayrıca Swissotel The Bosphorus’ta gerçekleştirilecek AMEzing parti şovları ile büyülenecekler.

#istanbulturizmfuarı #turizmfuarı #fuar #turizm #dreamproject #volkanataman #istanbulkongremerkezi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir