İsviçre merkezli SICPA, Türkiye’nin tarihi ve kültürel mirasının dünyaya tanıtılmasına destek oluyor

Efes ve Hierapolis’i aydınlatan SICPA Türkiye yetkilileri, bilet ve bilet ürünlerinin tasarımı, geliştirilmesi ve satış kanallarının yönetilmesinin yanı sıra deniz ulaşımı hizmetini de sunduğu Kız Kulesi’nde basın mensuplarını ağırladı.

Müze ve örenyerlerinde başlatılan “Gece Müzeciliği” projesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı himayelerinde Efes ve Hierapolis’i aydınlatan SICPA Türkiye, Kız Kulesi’ni de sevenleriyle buluşturuyor. İstanbul denilince ilk akla gelen simgelerin başında gelen bu mistik yapıya, ziyaretçilerin deniz ulaşımını SICPA Türkiye gerçekleştiriyor. Firma ayrıca, Kız Kulesi’nin bilet ve bilet ürünlerinin tasarımı, geliştirilmesi ve satış kanallarının yönetilmesi hizmetlerini de sunuyor.

Sami Çebi: “Türkiye’de 83 müze ve örenyerinde hizmet veriyoruz”

4 Haziran Salı akşamı Boğaz turu eşliğinde gerçekleşen Kızkulesi Basın Buluşması etkinliğinde konuşan SICPA Türkiye CEO’su Sami Çebi, 2018 yılından itibaren Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Milli Saraylar ve Çanakkale Alan Başkanlığı’na bağlı 83 müze ve örenyeri ile 12 bilet satış noktasında hizmet verdiklerini belirterek, geliştirdikleri dijital uygulamayla aralarında Kız Kulesi’nin de olduğu ülke genelindeki 44 Müze ve Örenyerine gelen ziyaretçilere, 17 farklı dilde sesli rehberlik desteği sağladıklarını açıkladı. 

“Ziyaretçiler ilk SICPA Türkiye personelini görüyor”

Müze ve örenyerlerine gelen yerli ve yabancı turistlerin ilk karşılaştıkları kişilerin SICPA Türkiye personeli olduğunu vurgulayan Çebi, “Personelimiz bir nevi oranın yüzü. Dolayısıyla nitelikli insan kaynağına büyük önem veriyor, doğru insana yatırım yapmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda saha personelimizi seçerken özellikle üniversitelerin arkeoloji ve sanat tarihi bölümlerinden mezun olmalarına dikkat ediyoruz. Yine pek çok müze ve örenyerinde yerel halktan kişileri istihdam ediyoruz. Örneğin Göbeklitepe’deki çalışanımız, bölgenin toprak sahibi olan ve buranın bulunmasını sağlayan kişinin torunu” dedi. 

“Tarihi ve kültürel mirasın tanıtımına katkı sağlıyoruz”

“SICPA Türkiye olarak turizm alanında sunduğumuz hizmetler ve uygulamaya koyduğumuz projelerle, bir taraftan tarihi ve kültürel mirasımızı çok daha fazla insanın ziyaret etmesine destek oluyor, diğer taraftan da ülke turizmimize milyonlarca dolarlık ek gelir getiriyoruz” diyen Çebi, önümüzdeki dönemde de farklı yatırımlarla Türk turizminin büyümesine katkı sağlamaya devam edeceklerini vurguladı.

#SICPATürkiye #samiçebi #kızkulesi #efesantikkent #hiearopolis  #Turizm #tarih #kültür #tanıtım #aydınlatma #ışıklandırma #biletleme #denizulaşımı 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir