HBS Group Turkiye, 25. yaşını kutladı

HBS Group Turkiye, 25. yaşını 31 Mayıs 2024 Cuma günü, turizm profesyonelleri, turizm basını, şirket çalışanları ve özel davetlileri ile Polonezköy’de kendi tesisi olan HBS Boutique Hotel Polonezköy’de kutladı.

HBS Group Turkiye davetinde, turizm ve M.I.C.E sektörünün önemli isimleri, kurumsal markaların satın alma yöneticileri boy gösterdi. Cuma iş çıkışı, kokteyl ile başlayan gece, turizm sohbetleri ile sektör paydaşlarını bir araya getirdi. Dj Yosi Ojalvo ile başlayan davet, gecenin ilerleyen saatlerinde, Fergan Yolcu, orkestrası ile sahne aldı. Beste Korkmaz’ın konuk sanatçı olduğu gece, Dj Miraç Baş’ın performansı ile ilerleyen saatlere kadar devam etti. HBS Boutique Hotel’in sunumları ile lezzetli ve eğlenceli bir gece İlker Habeşoğlu’nun teşekkür konuşması ve plaket takdim töreni ile devam etti.

İlker Habeşoğlu: “25 yıl önce 2 masa, 4 sandalye ile kurulduk”

HBS Group Turkiye Yönetim Kurulu Başkanı İlker Habeşoğlu yaptığı konuşmada, grubun geçmişten bugüne hikayesini paylaşarak şunları söyledi: “HBS Group, 25 yıl önce, Kadıköy’de 2 masa, 4 sandalye ile 38 metrekare bir ofiste, 20 yaşında hayalleri olan bir genç tarafından kuruldu. Kuruluşundan bugüne kadar, hep sektörel boşluğu takip eden, yenilikçi ve hırslı çizgisi ile yoluna devam etti. Bugün, başarımızın sırrını buna bağlıyoruz. Var olan değil, olmayanı ortaya koyarak farklı olmak için mücadele etti.”

“Yepyeni markalarımızla büyüdük”

Grubun yıllar içinde yepyeni markalarla büyüdüğünü anlatan Habeşoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “İlk yıllarında, hayalini kurduğu Çocuk Spor Kampları ile çıkışı yapan, Power Bulls Sport markamız, bugün Türkiye’nin İlk Çocuk Spor Turizm Firması olup, yılda 5.000 üzeri çocuğumuzu yurt içi ve dışında taşımaktadır. İlerleyen yıllarda, HBS Tour markasını kurarak, okul ve kültür turlarını planlamaya başladı. Bu süreç içerisinde Rus pazarı ile tanışarak, Moskova ofisinin açılışını yaptı. Bugün hala Rusya ile Türkiye arasında, Private Tour Agency ve DMC olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Sonrasında, kurumsal etkinliklere de yönelen markamız HBS M.I.C.E ile, bugün birçok kurumsal markanın Yenilikçi Etkinlik Ajansı olarak hizmet vermeye devam etmektedir.”

“Pandemide durmadık, otel ve restoran işletmeciliğine soyunduk”

İlker Habeşoğlu, grubun pandemide de faaliyetlerine ara vermediğini hatırlatarak, sözlerini şöyle tamamladı: “Pandemide de durmayan grubumuz, bugün sizleri ağırladığımız HBS Boutique Hotel & Restaurant ile otelcilik ve restoran işletmeciliğine de soyundu. 25 yıldır, durmayan markalarımız ile aklımız hala yapamadıklarımızda. Bu nedenle, öncelikle ülkemizde ve yurt dışına farklı yönlerde açılma planlarımız ile önümüzdeki yıllarda, aynı vizyon ile devam edeceğiz.”

#hbsgroup #ilkerhabeşoğlu #25yıl #davet #kutlama #turizm #HBSBoutiqueHotelRestaurant #PowerBullsSport #HBSTour #HBSMICE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir