Kadir Uğur: “TÜRSAB’dan bir fayda göremedik”

Avrupa’da İsviçre merkezli en büyük Türk tur operatörü olan Bentour Reisen’ın Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Uğur bir basın açıklamasıyla Tur Operatörleri Birliği’ne destek mesajı verdi.


Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği’nin kurucuları arasında yer aldığını, buna karşın  şimdiye kadar birliğin faydalarını göremediğini belirten Kadir Uğur’un açıklamasında şu ifadeler yer buldu:

“TÜRSAB’ın bize ne faydası oldu?”

“Ben olaya yabancı tur operatörü ve incoming acentesi açısından bakıyorum. Düşünüyorum kurucularından olduğum TÜRSAB’ın bize ne faydası oldu? Cevabım: Şimdiye kadar faydalarını göremedik. Yanılıyormuyum acaba?

Kesinlikle hayır. TÜRSAB önceki ve şimdiki yönetimlerde bizim problemlerimize çare olmadı. Çağırıp dinlemedeki problemlerimizi öğrenip çare olsun.

Oysa bu işin başındaki tur operatörleri ve incoming acentelerin fikir ve önerilerini alarak yurt dışından misafir sayımızı tüm bölgelere dağıtarak ve böylelikle Türkiye’nin geneline nasıl artış sağlayabiliriz derinlemesine tartışılmalıydı.

Tur operatörlerin gelecek misafirlerin ülkelere göre değişkenlik arz eden tüketim alışkanlıkları ve beklentilerini otelcilerimize doğru yansıtarak uzun soluklu sezon planlamalarında ortak müşterekte buluşulmasını sağlayabilirdi.

“Önerilen birlik herkesin derdine çare olur”

Evet bakanlığın önerdiği standartlara göre birliklerin kurulması herkesin derdine çare olur diye düşünüyorum, 54 senedir turizm yapan bir turizmci olarak.

Ümid ederim hepimizin istihdama katkıda bulunduğu bu önemli sektörde geleceğe yönelik gerekli adımlar atılır.

Hayırlı bir turizm sezonu diliyorum.”

#bentourreisen #kadiruğur #türsab #türkiyeseyahatacanteleribirliği #kültürveturizmbakanlığı #turoperatörleribirliği #mehmetnuriersoy

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir