Kemer Rusya’da Görücüye Çıktı

GATAB, St. Petersburg Fuarı’nda Kemer ve Bölgesi’nin tanıtımını yaptı. Yılın on iki ayı turistleri Kemer ve bölgesine çekmek için uluslararası turizm fuarlarına katılan GATAB; bu kez Kemer’i Rusya’nın ve dünyanın en önemli şehirlerden olan St. Petersburg’da tanıttı.

270 milyonluk Rusya’da başkent Moskova’dan sonra ikinci büyük şehir olan 6,5 milyonluk St. Petersburg’da gerçekleşen turizm fuarına 36 ülkeden 400 katılımcı iştirak etti. Yaklaşık 10 bin katılımcının ziyaret ettiği fuarda GATAB, Kemer’i St.
Petersburglular ve fuar ziyaretçilerine tanıttı. 4-6 Ekim tarihleri arasında St. Petersburg’daki turizm fuarına katılarak fuar katılımcıları ve tur operatörlerine Kemer’i tanıtan GATAB; Kemer’in tarihi, doğal ve kültürel güzelliklerini fuar ziyaretçileriyle paylaştı.

GATAB Turizm Tanıtım  Komisyonu Çıkarma Yaptı

GATAB’ın Kemer ve bölgesine yönelik turizm politikalarını ve çalışmalarını sürdüren Turizm Tanıtım İhtisas Komisyonu,
St. Petersburg Fuarına adeta çıkartma yaptı. Komisyon Başkanı Hüseyin Er’in yanı sıra, Adrasan Belediye Başkanı ve Turizm Komisyon Üyesi Yalçın Akkulak ve yine Turizm Komisyonu Üyesi Ahmet Güler, St. Petersburg turizm fuarında GATAB’ı temsil ederek, bölgenin tanıtımını gerçekleştirdiler. St. Petersburg’un Rusya için son derece önemli bir kent olduğunu ve dünyanın sayılı bilindik şehirleri arasında yer aldığını belirten GATAB Turizm İhtisas Komisyonu Başkanı Hüseyin Er; tarih ve sanat şehri olan St. Petersburg’daki turizm fuarının dünyanın en önemli fuarları arasında geldiğine dikkat çekerek fuarın önemi ve hakkında şunları söyledi: “ Rus pazarı bölgemiz için çok önemli bir pazar. Ancak, Rusya sadece MITT fuarı yani Moskova ile sınırlı değil. Daha fazla Rusya’da olmamız gerektiğine inandığımız için St. Petersburg’a katılma kararı verdik. Kültür ve tanıtma ataşesi İlker Özkan ile yaptığımız görüşmede Petersburg fuarına katılmanın ne kadar yararlı olduğunu daha iyi anladık. Rusya’nın en modern ve zengin şehri olan St. Petersburg’daki fuara gelenler standımıza ve Kemer’e büyük ilgi gösterdi. Bu standın faydasını gelecek yakın dönemde göreceğimize inanıyorum.
Gelecek yıllarda da St. Petersburg mutlaka fuar katılım listemizde olmayı hak eden bir fuar.”

Sıra Londra Fuarı’nda 5-8 Kasım tarihlerinde WTM Londra Fuarı ile 2012 yılındaki fuar katılımlarını tamamlayacak olan GATAB, 2013 yılında da yaklaşık 30 önemli turizm fuarına katılarak Kemer’in adını uluslararası arenada duyurma çalışmalarına hız kesmeden devam edecek. Rusya’daki St. Petersburg Fuarı’na GATAB’ın Turizm Komisyonu düzeyindeki katılımının son derece anlamlı olduğuna dikkat çeken Tekirova Belediye Başkanı ve GATAB Başkanı Yusuf Üras, hedef pazar olan Rusya’daki bu önemli fuarda GATAB’ın yer alarak gelecek yıla yatırım yaptığını belirtti. Üras sözlerini şu sözlerle sürdürdü: “Rusya, bölgemiz için en önemli ülkeler arasında geliyor. Yılın sonundaki bu fuar’da GATAB olarak Kemer’i temsil ettik. Turizm fuarları olmazsa olmazlarımız. Kim ne derse desin dünya turizminin kalbi bu fuarlarda atıyor. Karar vericiler bu fuarlarla destinasyon seçimlerini yapıyor. Etkisini gücünü azaltan bir fuar yok, aksine her geçen gün fuarlar giderek büyüyor gelişiyor. O nedenle biz de GATAB’ın misyonunda yer alan tanıtım görevimiz gereği fuarlarda oluyoruz, olmaya da 2013 yılında devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir