Koylar Birliği Kongresi Türkiye’de Yeni Başkan Türk

Dünyanın En Güzel Koyları Birliği Kongresi Türkiye’de yapılacak.

Türkiye’den Bodrum’un üye olduğu birliğin 8. Kongresi 11 Eylül’de Bodrum’da başlayıp 14-15 Eylül’de Yunanistan’da son erecek. Dünyanın En Güzel Koyları Birliği’nin Başkanlığını önümüzdeki 3 yıl boyunca bir Türk gerçekleştirecek.

8’inci Kongre Bodrum’da
Deniz Ticaret Odası (DTO) Antalya Şube Başkanı Ahmet Erol yaptığı açıklamada, 28 ülkeden 38 üyesi bulunan ve Türkiye’den sadece Bodrum’un üye olduğu ‘’Dünyanın En Güzel Koylarını Koruma Birliği’nin 8. Kongresi’ni 11 Eylül 2012 tarihinde Bodrum’da gerçekleştireceğini bildirdi.

Erol, birliğin amacının koylar arasında işbirliği sağlayıp ortak sorunların çözümüne yardımcı olmak, koyların kendilerini doğal değerlerini ve kültürleri ile dünyaya tanıtmak ve koyları mutlaka koruyarak turizm yapılması mesajını vermek olduğunu söyledi. Dünyanın En Güzel Koyları Birliği’nin 8’inci Kongresi’nde önümüzdeki üç yıl bu birliğin dünya başkanlığını Bodrum’dan Galip Gür’ün devir alacağını belirten Erol, şunları kaydetti: “Şu anda 28 ülkeden 37 üyesi bulunan birliğin başkanlığını Fransa’nın Bay of Somme koyunu temsilen Jerome Bıngon, Birlik Başkan yardımcılığını ise Bodrum koyunu temsilen turizmci Galip Gür sürdürmektedir. 11 Eylül 2012 tarihinde Bodrum’da yapılacak 8’inci Dünya Kongresi’nde Galip Gür 3 yıl boyunca Başkanlığı devir alacak. Yaklaşık 120 delegenin katılacağı ve Bodrum’da başlayacağı kongre 14-15 Eylül tarihlerinde birliğe yeni üye olan Yunanistan’ın Patmos adasındaki etkinliklerle sona erecek.”

Antalya’da Üye Olmalı
Dünyanın en güzel koylarının yer aldığı Antalya’nın da bu birlik içinde yer alması gerektiğini ifade eden DTO Şube Başkanı Ahmet Erol, “Antalya’mızın da kendine özgü koyları da bu birliğin içinde yar almalıdır. Koylarımızı mutlaka doğal güzellikleriyle korumalıyız. Antalya sınırları içindeki koylarımızın bulunduğu belediyeler veya Turizm Birlikleri bu birliğe üye olmalarını arzu ediyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir