Türkiye’nin İçecek Fuarı için Hazırlıklar Sürüyor

Türkiye’nin tek içecek fuarı ANFAŞ BEVEX’te 3 binin üzerinde markanın sergilenmesi bekleniyor. 

Türkiye içecek firmalarının ve yurtdışından Türk pazarına girmeyi hedefleyen firmaların tüm ürünlerini tanıtma ve ticari bağlantılar kurma ortamı bulacağı Anfaş Bevex Fuarı 20 – 23 Şubat 2013 tarihleri arasında Antalya Expo Center da gerçekleştirilecek.

 
Yabancı Ülke Standları
Tüm alkollü – alkolsüz içecekler, konsantre içecekler, içecek ambalajları, meyve suları, su, madensuyu, gazlı içecekler,  kokteyl sosları ve bu gibi ürün grupları sergileneceği Anfaş Bevex Fuarı’nda geçen yıl olduğu gibi Rusya, Ukrayna, Yunanistan ve Gürcistan’dan alkollü içki firmalarının da stand açması bekleniyor.

Fuara Özel Yarışmalar
Tüm Gastronomi Yöneticileri Derneği- ANFAŞ organizasyonuyla Anfas BEVEX kapsamında, “Türkiye Barmenler Yarışması” düzenlenecek. BEVEX Fuar alanında özel olarak tasarlanan 500 metrekarelik alanda gerçekleştirilecek “5. Türkiye Barmenler Yarışmasında” barmenler kişisel becerilerini, farklılıklarını ve şov yeteneklerini 3 gün boyunca sunacaklar. Alkollü içecekler ile kahve tabanlı farklılaşan kokteyl ve şov sanatı olmak üzere iki ana dalda gerçekleştirilecek yarışma için dünyadaki uluslararası formatlar harmanlanarak Türkiye ye özel bir konsept geliştirildi. Yarışmada ilk üçe giren yarışmacılara çeşitli armağanlar verilirken, tüm yarışmacılara katılım madalyası verilecek. Müzik ve şovlarla da renklenecek etkinlik F& B cilerin buluşma noktası olacak.

Herkese Açık
Bu yıl Anfaş Bevex esnasında düzenlenecek farklı bir yarışma ise “Servis Sanatı Altın Tirbuşon Yarışması” başta konaklama sektörü olmak üzere tüm yiyecek içecek işletmelerinin başarısında servis personelinin fonksiyonu çok büyük. Bu meslek mensupları temel servis bilgisi, uluslararası servis teknikleri, hazırlama teknikleri, kültürü gibi çok temel konularda bilgi sahibi olmak durumunda. Servis elemanlarının ayrıca iyi bir genel kültür, sağlam bir psikoloji, mükemmel insan ilişkileri özellikleri olması gerektiği gibi profesyonel bir satıcı olması da arzulanan bir durumdur. Türkiye’de bu mesleği yapanların, yaptıkları işin ölçülmesi ve uluslararası standartlardaki yerimizin bilinirliği için bu yarışma bir fırsat olacak. Bu işi kendine meslek edinmiş 18-30 yaş arası, işletmelerde garsonkaptan pozisyonlarında çalışan veya öğrenci konumunda olan herkes bu yarışmaya katılabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir