Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, “Side Bizim İçin Önemli” Dedi!

Side’ye yaptığı inceleme gezisinde Side’de coşkulu bir kalabalıkla karşılanan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Side’nin ilçe olması konusunda her türlü desteği vereceğini belirtti.

Antik Kent girişinde Side Belediye Başkanı A.Kadir Uçar, belediye çalışanları, sivil toplum kuruluşları ve halk tarafından karşılanan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay; Side Belediyesi tarafından restorasyon çalışmaları sürdürülen Tyche Tapınağı’nda yaptığı incelemede yetkililerden bilgi aldı.

Müzeler Günü nedeniyle Side Müzesi’ni de gezen ve Side’nin tarih ve turizm kenti olarak önemli bir kent olduğunu dile getiren Günay; “Side dünyada hem tarihi, hem kültürel, hem de doğal güzellikleri bir arada bulunduran ender turizm kentlerden biridir. Side, sahip olduğu bu miraslara sahip çıktığını, Başkan Kadir Uçar’ın vizyonu ile her alanda yürütülen muazzam çalışmalar ile de görmekteyiz. Bu kent, geçtiğimiz ağırladığı turist sayısı ile dünyada 200 kentin arasında 6. sırada. Bu mükemmel bir rakam! Bu yüzden, böyle bir kentin kapanmasının hepimize zararı dokunur. Bu yüzden ben bu kenti ancak destekleyebilir, önünü açmaya çalışabilirim. Side’nin ilçe olması konusunda şahsım adına üzerime düşen ne varsa yapacağım. Bundan şüpheniz olmasın!” şeklinde açıklama yaptı.

Ziyareti sırasında kalabalığın arasında “Side” isimli bebeği de seven Bakan Günay, “Side Mahalle Olmasın!” ve “Tarihi Kentler Mahalle Olamaz!” yazılı pankartları taşıyan vatandaşların elinden pankartları alıp kaldırarak desteğini vurguladı.

Side Belediye Başkanı A.Kadir Uçar, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ı Side’de ağırlamaktan duyduğu mutluluğu dile getirirken, Side konusunda her zaman bakanın desteğini gördüklerinin de altını çizdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir