LBT Service, Türk Cumhuriyetlerin en iyi satış yapan acentalarını Türkiye’deki üst segment otellerle buluşturdu

Haber: Hatice Ünal Bilen

Leisure Business Travel, Türk Cumhuriyetlerin en iyi satış yapan acentalarını ‘The Royal Experience 2024’ workshopu kapsamında Türkiye’nin lüks segment otelleriyle buluşturdu.

Leisure Business Travel (LBT), 22 Şubat Perşembe günü İstanbul’da gerçekleştirdiği ”The Royal Experience 2024” organizasyonunda, Türk Cumhuriyetlerinin seçkin tur operatörlerini Türkiye’nin lüks segment otelleriyle buluşturdu. CVK Park Bosphorus Hotel İstanbul ev sahipliğinde düzenlenen workshopa Türk Cumhuriyetlerinden 130’a yakın tur operatörü ve 21’i İstanbul’dan olmak üzere 27 otel katıldı.
Orta Asya ülkelerinin ağırlıkta olduğu organizasyonda Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Rusya, Ukrayna, Gürcistan ve Azerbaycan’ın en iyi satış yapan acentaları yer aldı.

İlimdar Rıza: “2019’da İstanbul destinasyonuyla başladık”

7 yıldır The İstanbul Workshop Platformu’yla Rusya, Kazakistan, Özbekistan ve Kırgızistan başta olmak üzere Türk Cumhuriyetlerinden gelen misafirlere Türkiye’de kişiselleştirilmiş yerel hizmetler sunduklarının altını çizen Leisure Business Travel Başkanı İlimdar Rıza, workshoplara ilk defa 2019’da İstanbul destinasyonuyla başladıklarını söyledi.

Özbekistan’da düzenledikleri organizasyonun çok başarılı geçtiğini, 2022 ve 2023’te Almaty ile devam ettiklerini kaydeden Rıza, The Istanbul Workshop’a 2024’te de devam edeceklerini belirterek şunları söyledi: “Ama bu sefer hem Taşkent hem Almaty olarak yapacağız. Biz bu organizasyonu gelenekselleştireceğiz. Bunu yıl sonunun bir yekünü olarak düşünün.”

“En iyi satış yapan acentaları İstanbul’a davet ettik”

Bu yılki etkinliğin farklı olduğunu, yıl boyu en iyi satış yapan acentaları İstanbul’a davet ettiklerini söyleyen Rıza, “Etkinliğe 125-130 civarında acenta katıldı. Ağırlıkla Orta Asya tarafından Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan var. Rusya, Ukrayna, Gürcistan ve Azerbaycan’dan da katılanlar var. Bu yıl bizim çalıştığımız pazardaki en iyi satış yapan acentaları davet ettik.” diye konuştu.

“Sadece İstanbul’dan 21 otel var”

İlimdar Rıza, 2019 yılından beri workshopa katılan otellerin sayısının artarak çoğaldığına dikkat çekti ve “İlk sene 10’a yakın otel katılmıştı. Ama 2022’de 15-16 otel oldu. 2023’te 18-19 olduk. Şu an sadece İstanbul’dan 21 otel var.” dedi.

“İstanbul tanıtımında çok eksikler var”

Leisure Business Travel Başkanı İlimdar Rıza, İstanbul tanıtımlarındaki eksikliklere de değindi. İstanbul’daki kalış sürelerinin ortalama 2.5 geceleme olduğunu, bunu 1 haftaya uzatmak istediklerini belirten Rıza, şöyle devam etti: “İstanbul tarihi, kültürü, sanat etkinlikleri ve de gastronomik değerleriyle önemli bir destinasyon. Burada zaman geçirilecek çok iyi mekanlar var. Balat bölgesinin nasıl değiştiğini biliyorsunuz. Asya tarafında Kuzguncuk bölgesi önemli. Geçtiğimiz yıl oraya özel bir tur programı yaptık. Bir süredir diziler çok popüler. Ona yönelik çalışmalarımız da mevcut. Şehrin bu turizm potansiyelini grup ya da paket tur olarak değil de kişiselleştirilmiş tur programlarımızla anlatmak ve İstanbul tanıtımına katkıda bulunmak istiyoruz.”

“Standart tur programları yapmıyoruz”

Bu sene “Royal Experience Club” diye yeni bir vip konsep oluşturduklarını söyleyen Rıza, standart tur programlarının aksine ezberbozan ağırlamalara odaklandıklarını ifade etti ve “En son bir mimarlar grubuna Mimar Sinan’ın yaptığı yapıtlarla ilgili özel bir çalışma yaptık. Bu standart bir tur programı değildi. İstanbul deyince herkes standart bir gezi programı düşünüyor. İstanbul’da sadece Topkapı, Ayasofya, Sultanaahmet gezisi değil, gastronomik olarak da çok özel yerlerin olduğunu anlatmamız gerekiyor.” diye konuştu.

“Bu yıl yüzde 25 artış hedefliyoruz”

The İstanbul Workshop platformun önümüzdeki dönemde daha da geliştireceklerini ifade eden Rıza, bu yıl olmasa bile 2025’te aynı organizasyonu Rusya’ya taşımak istediklerini söyledi.

LBT’nin önümüzdeki dönem hedefleri hakkında bilgiler de paylaşan Rıza, DMC şirketininin açılışından bu yana her sene en az yüzde 25 -30 artışları büyüdüğünü kaydetti. Yüzde 100 misafir artışını hedeflemediklerini vurgulayan Rıza, “Böyle bir hedefimiz yok. Çünkü biz özel hizmete çok dikkat ediyoruz. Çok misafr getirp onlara iyi hizmet etmezseniz çok iyi sonuçlar da alamazsınız.” dedi ve vip segmentte bu seneki hedeflerinin yüzde 25 artış olduğunu sözlerine ekledi.

“Rusya’ya taşıyacağız”

Rıza, ayrıca The İstanbul Workshop Platformu’nu daha da geliştireceklerini belirtti  ve bu yıl olmasa bile 2025’te aynı organizasyonu Rusya’ya taşımak istediklerini söyledi.

#LeisureBusinessTravel #LBT  #TheRoyalExperience2024′ #ilimdarrıza #CVKParkBosphorusHotelİstanbul #TheIstanbulWorkshopPlatformu #turizm #acenta

 

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir