LG’nin yemek yarışması hayatın yansıması

LG Home Chef Championship Yemek Yarışması, farklı kültürlerden yemek bloggerlarının katılımıyla Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai şehrinde gerçekleştirildi.

LG Electronics tarafından her yıl düzenli olarak yapılan LG Home Chef Championship Yemek Yarışması, 10 Ekim tarihinde Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai şehrinde gerçekleştirildi. Diğer yemek yarışmalarından farklı olarak amatör yemek tutkunlarının yarıştıkları etkinliğe, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’nin ülkelerinden yemek bloggerları katıldı. Bu yıl, Güney Afrika Cumhuriyeti’ni temsil eden ekip birinci olurken İran ve Birleşik Arap Emirlikleri ikinciliği elde etti.

LG Home Chef Championship 2012 Yemek Yarışması’nda bu yıl iki kişiden oluşan toplam 12 blogger ekip, Birleşik Arap Emirlikleri, İran, Suudi Arabistan, Türkiye, Güney Afrika, Ürdün ve Irak’ı temsilen yarıştı. ‘Yemeğine hayatını yansıt’ temasına sahip yarışmada, bloggerlar hem hünerlerini sergilediler hem de keyifli anılarla ülkelerine geri döndüler.

“Yemek pişirmek, özel tatlar ortaya çıkarmak hayattan zevk almamızı sağlayan hoş ayrıntılar” diyen LG Electronics Beyaz Eşya Bölümü Başkan Yardımcısı ve CEO’su Moon-bum Shin, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “LG Home Chef Championship 2012 Yarışması’nda farklı kültürlere sahip kişiler bir araya gelip ülkelerinin renklerini yansıtıyor. Yarışmacıların etkinlikte kullandığı LG Lightwave fırın yemek meraklılarının lezzetli ve sağlıklı yemekler pişirmelerine yardımcı oluyor.”

LG LİGHTWAVE FIRIN İLE LEZZETLİ VE SAĞLIKLI YEMEKLER

Yarışma jürisi bloggerların yemeklerini değerlendirirken lezzet ve sunumun yanı sıra ne kadar besleyici ve sağlıklı olduğuna da bakıyor. Ayrıca tariflerin ortaya çıkışı, hikayelerin başarısı ve LG Lightwave fırının kullanımı sonuçlarda etkili oluyor. Fırının sahip olduğu özel teknoloji, ısının fırın içinde eşit dağılımını sağlarken, yemeklerin üstten çıtır çıtır, içten sulu şekilde pişmesine olanak tanıyor. Lezzetli yemekler ortaya çıkaran fırın, fazla tuz ve yağa gerek bırakmıyor, enerji tasarrufuyla da sık kullanımı kolay hale getiriyor.

LG Home Chef Championship 2012 Yemek Yarışması’nın birincisi dünyanın önce gelen mutfak sanatları akademilerinden biri olan Le Cordon Bleu’da aşçılık eğitimi, beş günlük Paris seyahati ve iki adet LG akıllı telefon kazanırken ikinci takım aşçılık Le Cordon Bleu’da workshop’ına katılım ve iki günlük Paris seyahati ödüllerinin sahibi oluyor.

2008 yılından beri LG tarafından gerçekleştirilen etkinlik, farklı bir temayla değişik yarışmacıları bir araya getiriyor. Bir önceki yıl Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’nin galibi Türkiye olması nedeniyle yarışmacılar İstanbul’da ağırlanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir