Marmaris Büfe Hisseleri Haftaya Borsa Menüsünde

İşadamı Hikmet Tanrıverdi’nin marka haklarını alımı sonrası hızlı büyüme kaydeden Etiler Marmaris Büfe (Etiler İnce Büfe Gıda A.Ş) halka açılıyor.

Halka arz edilecek paylar 10-11 Temmuz tarihleri arasında satışa sunulacak. Grup çoğufranchise olmak üzere 6 ilde 60’ın üzerinde noktada faaliyet gösteriyor. KAP’a bildirdiği izahnamede 7.5 milyon liraya çıkarılan sermayenin 2.5 milyon liralık bölümünü temsil eden hisse senetlerinin halka arz edileceği bildirildi. 2011 cirosu 10 milyon lirayı bulan yerli fast foodpazarının hızlı oyuncusu Marmaris Büfe’nin hisse senetleri 2.81 TL’den satışa çıkacak. Bu işlemden 7 milyon TL’ye yakın gelir hedefleniyor.

‘Tanrıverdi’ dokunuşu…
Etiler Marmaris Büfe’yi, Haziran 2010’da İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Hikmet Tanrıverdi aldı ve ‘Etiler İnci Büfe Gıda’ şirketi çatısı altında topladı.

İlk kez Milliyet’in duyurduğu satın alma sonrası Tanrıverdi büfeleri önce Türkiye’ye daha sonraAvrupa ve Ortadoğu’ya yaymak için kolları sıvadı. Temeli 1964 yılına dayanan ve 1995 yılında Levent Nispetiye Caddesi’nde Ramazan Morgül tarafından kurulan Morgül Gıda’nın tescilli markası Etiler Marmaris büfeyi aldıktan sonra hızlı biçimde büyüyen şirket 6 ile açıldı.
Türkiye’nin ardından Almanya, Avusturya ve Ortadoğu ülkelerini öncelikli büyüme pazarları olarak gören Tanrıverdi Marmaris Büfe’yi almasının ardından şirket sayısını 2013’te 200’e, 2015’te de 400’e çıkarmayı hedeflediklerini açıklamıştı. Tanrıverdi, “2015 sonu itibariyle şubelerimizin yüzde 30’unu merkez şubelerimiz, yüzde 70’ini ise franchising olarak yapılandırmayı planlıyoruz” demişti.
Tanrıverdi ‘Marmaris Büfe’ markasının tescilinde yaşanan gecikme nedeniyle çok sayıda ‘Marmaris Büfe’ ibareli mekân olduğuna dikkat çekerek bu konuda hukuki yollara başvurulduğunu da açıklamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir