MEIKO güvencesiyle bulaşıkhanelerde yepyeni bir dönem: M-iClean H

Alman bulaşık yıkama teknolojileri uzmanı MEIKO, kuruluşunun 90. yılında bulaşık yıkamaya yepyeni bir yaklaşım getiriyor. Yaptığı inovasyonlarda, müşterilerine aynı fiyata daha fazla performans sunmayı hedefleyen MEIKO, 2014’de lanse ettiği M-iClean tezgahaltı bulaşık makinesi serisini, giyotin tip bulaşık makinesiyle tamamlıyor. MEIKO, yeni M-iClean H ile, ergonomi, sürdürülebilirlik ve kalite kriterlerini yeniden tanımlayan yepyeni bir giyotin tip bulaşık makinesi nesli sunuyor. M-iClean H, birçok yenilikle hemen göze çarpıyor: kapak otomasyonu, kurutma tezgahı, paslanmaz çelik boru hatları, arttırılmış yıkama performansı, atık su ısı geri kazanımı ve ısı tutma mekanizması.

M-iClean H, çeşitli müşterilerde gerçekleştirilen yaklaşık bir yıllık test sürecinin ardından lanse edilmiş ve müşterilerden son derece olumlu geri bildirimler alınmış. Meiko Genel Müdürü Başar Ergün, müşterilerdeki bu yüksek memnuniyetin ardında yatan nedenleri şöyle açıklıyor: “Makineyi tasarlamadan önce müşterilerimizin bulaşık yıkama süreçlerini çok yakından inceledik ve personelin çalışma alanının makinenin önünde değil, ön duşlama sebebiyle sağında ya da solunda olduğunu da tespit ettik. Bu nedenle biz de kumanda panelini, göz hizasında makinenin yan tarafına, yani personelin direkt çalışma alanına konumlandırdık. Ayrıca personelin günde 150 kere, omuz yüksekliğini aşan 80 Newton’luk bir kaldırma eylemini, makinenin yan tarafında durduğu için de tek kolla yapmak zorunda kalmaması için, M-iClean H’i otomatik kapak mekanizmasıyla donattık. Mekanizma, dokunmatik ekrana bir dokunuşla veya opsiyonel olarak, yıkama işleminin bitmesiyle tamamen otomatik olarak açılıp kapanıyor.”

 Maksimum verimlilik

Makineyi kelimenin tam anlamıyla insanın iş arkadaşı yapan ve yan yana çalışmayı sağlayan bu anlayış, bulaşık yıkama süreçlerindeki verimliliği ciddi ölçüde arttırıyor. Bu sayede zaman kazanan personel başka işlerle ilgilenebiliyor. Otomatik kapak, Ar&Ge’de yapılan dayanıklılık testi kapsamında, yaklaşık 1.2 milyon yıkamanın, yani 2.4 milyon açıp kapamanın ardından ilk günkü gibi çalışıyormuş. Bu 20 yıldan fazla bir çalışma süresi anlamına geliyor. Ve MEIKO, teknolojisine tamamen güvendiği için, kapak otomasyonuna 5 yıl garanti veriyor.

M-iClean H bulaşık makinesi, sunduğu ergonomik avantajların yanı sıra, kombine yıkama ve durulama kolundaki daha fazla basınç sayesinde daha da iyileştirilen yıkama sonuçlarıyla da göze çarpıyor. Suyun basıncını arttırmak için kollardaki nozulların geometrisi bir kez daha optimize edilmiş.

Bu mükemmel yıkama sonucuna, yeni geliştirilen kurutma tezgahı da opsiyonel olarak katkı sağlıyor. Makinenin yanına kurulan kurutma tezgahı, özel bir hava akımı yaratan fan sayesinde, özellikle fincan ve bardak gibi düz bir yüzeye sahip olmayan bulaşıkların hızlı bir şekilde kurumasını sağlıyor. Makineden çıkan sepet, doğrudan kurutma tezgahına gidiyor. Yıkama suyunun demineralizasyonunu sağlayan GiO ters ozmoz sistemi ve kurutma tezgahı bir araya gelince, ortaya pırıl pırıl lekesiz bardaklar, temiz ve kuru bulaşıklar çıkıyor. Üstelik yıkama sonrasında elle parlatmaya gerek kalmıyor.

 Kesintisiz çalışma güvenliği

Dozaj hatlarının standart olarak paslanmaz çelik borulardan oluşması, hem makinenin ömrünü uzatıyor hem de kesintisiz çalışma güvenliğini artırıyor. Atık su ısı geri kazanımı ve makine açıldığında buharı büyük ölçüde kapakta tutan özel olarak geliştirilmiş ince metal levha, enerji verimliliğini arttırıyor.

Tasarım ve geliştirme sürecinde Meiko değerlerinin, her zaman olduğu gibi kılavuz olduğunu ve şirket felsefesinin yeni ürüne entegre edilmesini sağladığını söyleyen Başar Ergün, böylece kalite, verimlilik, dayanıklılık, inovasyon, yaratıcılık ve sürdürülebilirliğin aslında makinenin görünmez parçaları olduğunu belirtiyor. Ergün şöyle devam ediyor: “Endüstriyel mutfak sektöründe sahip olduğumuz 90 yıllık tecrübe ve know-how’ımızla müşterilerimizin sürekli inovasyonlar beklediği bir iş ortağıyız ve M-iClean H ile bu beklentiyi karşılamanın gururunu yaşıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir