Mersin’de termal otelciliği başlattı… Şimdiki hedefi tam bir sağlıklı yaşam kompleksi olmak!

Haber: Hatice Ünal Bilen

“Mersin’de termal mi olur?” dedirten şehrin çılgın projesi BN Hotel Thermal & Wellness, üçüncü yılına iki özel turizm ödülüyle girdi. Türkiye’nin içilebilen tek termal suyuna sahip tesis, sağlık ve spora yaptığı yeni yatırımlarıyla tam teşekküllü bir sağlıklı yaşam kompleksi olmak yolunda ilerliyor.

Balsuyu ve Narlı aileleri ortaklığında Mersin İçmeler mevkiinde 19 Mayıs 2021’de hizmete giren BN Hotel Thermal & Wellness, üçüncü yılına Türkiye’nin en iyi QM SPA & Wellness Luxury ve Tripadvisor Travelers Choice ödülleriyle girdi.

BN Hotel Thermal & Wellness Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Narlı, Otel Genel Müdür Yardımcısı Pınar Kurt, Pazarlama Müdürü Burçin Güralp Halaç ve Executive Chef Fikret Özdemir’in ev sahipliğinde basın mensuplarına yönelik düzenlenen öğle yemeğinde hem oteldeki yenilikler, projeler ve hedefler hakkında bilgiler verildi hem de ödül heyecanı paylaşıldı.

Yusuf Narlı: “Bize çılgın dediler”

BN Hotel Thermal & Wellness’in Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Narlı, gazetecilere yönelik açıklamalarında tesisin yatırım sürecinden bahsetti. Projeyi hayata geçirirken “Mersin’de termal mi olur?” tepkisiyle karşılaştıklarını anlatan Narlı, “İnsanlar bize çılgın dediler. Dağın tepesine otel mi yapılır diyenler oldu. Ancak biz şunu çok iyi biliyoruz, güzel şeyler zorluklarla meydana geliyor. İlk olduğunda kıymetli oluyor. Bu yüzden biz ilk olalım dedik. Cesur olalım dedik ve dağın tepesine bir otel yapma kararı verdik.” diye konuştu.

“Otel arazisini 900 farklı kişiden topladık”

Tesisin projelendirilme aşamasında termal özelliklerine odaklandıklarını ifade eden Narlı, “Yatırımdaki ana sebep de bu oldu. İlk önce termal kuyularımızı bulduk. Sonrasında bölgede araziler toplandı. Yaklaşık sekiz yıllık bir satın alma süreci gelişti. Bu süre boyunca bölgeden araziler topladık. Sadece otelin bulunduğu yer 900 farklı kişiden alındı.” diyerek yatırım sürecinin zorluklarından söz etti. İki yılda projeyi tamamlayarak oteli faaliyete aldıklarını söyleyen Narlı, “Ama maalesef pandemi dönemi başladı ve otel şanssız bir dönemde bitti.” dedi.

Yusuf Narlı, 29 Ekim 2020’de tamamlanan tesisi pandemi sebebiyle 19 Mayıs 2021’de hizmete açtıklarını hatırlatarak, “İki yılımızı doldurduk. 25 aylık bir oteliz. Daha yolun başındayız, eksiğimiz çok, farkındayız. Ancak yönetim anlayışı olarak devamlı ileriye gidelim dedik. Kendimizi daha nasıl geliştiririz dedik. Bu mantıkla hareket ediyoruz.” şeklinde konuştu.

“Türkiye termal turizmini dünyaya tanıtmayı hedefliyoruz”

250 bin kişi ağırlama kapasitesi ile Mersin turizmine ve ekonomisine katkıda bulunan BN Hotel Thermal & Wellness’in Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Narlı, turizm sezonunu 12 aya yaymak ve turizm çeşitliliği oluşturmak hedefiyle lifestyle thermal konseptini hayata geçirdiklerini belirtti ve Türkiye termal turizmini dünyaya tanıtmayı hedeflediklerini söyledi.

“Dünyanın her yerinden spa misafiri bekliyoruz”

“Lifestyle termal” konsepti ile resort ve termal otel hizmetlerini birleştirdiklerine dikkat çeken Narlı, Türkiye’nin en donanımlı SPA’sına sahip olduklarını belirtti ve dünyanın her yerinden misafir beklediklerini, öncelikli olarak ise Türklerin yoğun olduğu Avrupa’ya ağırlık verdiklerini aktardı.

“Yoga stüdyomuz çok yakında hizmete girecek”

Yusuf Narlı, basın mensuplarına yönelik açıklamalarında yeni yatırım planlarına da değindi. Mevcut alanlara ek olarak termal wellness konseptini destekleyecek yeni yatırımlar üzerinde çalıştıklarını ve konsepte yeni hizmetler eklediklerini kaydeden Narlı, “Öncelikli hedefimiz, otelimizde konaklayan insanları daha fazla rahat ettirmek ve dinlendirmek. Şu anda ormanın içerisinde bir yoga stüdyosu inşa ediyoruz. Yoga ve wellness kamplarına kapılarımızı açmak üzere çok yakında yoga stüdyomuz hizmet vermeye başlayacak. Sağlık ve spor alanlarımızla hedefimiz aynı zamanda tam bir sağlıklı yaşam kompleksi olmak.” dedi.

“At çiftliği kuruyoruz”

450 dönüm arazi üzerinde, 348 dönümü tarımsal faaliyetler, 102 dönümü otel yerleşkesi olarak yükselen tesis içinde bir at çiftliği kurmak da istediklerinin de bilgisini paylaşan Narlı, “Bunlar bittikten sonra belki de yeni otel projeleri, farklı konseptler gelebilir. Otelimizin etrafında geniş bir arazimiz var.” diye belirtti.

“Bölgemizin en büyük aquaparkına sahibiz”

Halihazırda yürüyüş, fitness, tenis, masa tenisi, basketbol, voleybol, futbol, bisiklet ve yoga için özel alanlar ve geniş sahaların yer aldığı tesisin bölgenin en büyük aquaparkı ile de öne çıktığını vurgulayan Narlı, şöyle devam etti: “Mayıs ayında başlayıp kasım ayı sonuna kadar sürdüğü BN’de açık hava havuzları ve aquapark da unutulmadı. Bölgenin en büyük aquaparkı da BN Hotel’de. Yetişkinler ve çocuklar için ayrı ayrı açık yüzme havuzlarının, su kaydıraklarının, oyun havuzlarının, gazeboların bulunduğu aquaparkta, aktivite ekibi su sporları, eğlenceli su ve bahçe oyunları ile konuklara keyifli anlar yaşatıyor.” dedi.

“Tam bir sağlıklı yaşam kompleksi olmak istiyoruz”

Tesisin spor turizmine ilişkin hedeflerini de aktaran Narlı, Kahramanmaraş merkezli deprem öncesi Mersin Valisi başkanlığında Mersin Turizm Çalıştayı düzenlendiğini,  otelciler olarak tesislerin devlet eliyle artırılmasına yönelik bir talepte bulunduklarını söyledi. Yerel yönetimlerden yatırım beklediklerini sözlerine ekleyen Narlı, bölgede ilk olmanın zorluklarıyla yüzleştiklerini kaydederek, “Yerel yönetimler tarafından sahaların yapılması, bölgenin canlandırılması lazım. Bunu da tek başına yapma şansımız yok.” şeklinde konuştu.

“Mersin Havalimanını bekliyoruz”

Yusuf Narlı, bu yıl sonunda 160 bin kişi ağırlamayı ve yüzde 70 doluluğa ulaşmayı hedeflediklerini söyledi. Mersin havalimanının devreye girmesi ile yabancı turist ağırlamasını da yüzde 50’ye çıkarmak istediklerini söyleyen Narlı, “Bir havaalanı talebimiz var. Yıllar önce Dalaman Havaalanı ilk açıldığında hiç kimse yoktu, Dalaman Fethiye bölgesinde turizm cansızdı. Önceden gidenler hazırlıklarını yaptı. Biz de hazırlıklara başladık. Havaalanının gelmesiyle birlikte charter uçuşu olan yerlere üsler kurup, o ülkelerde gerekirse sabah akşam yatıp misafiri çekmeye çalışacağız.” diye konuştu.

Yusuf Narlı, Almanya, Hollanda, Fransa, Rusya, Ukrayna va İskandinav ülkelerinin hedef pazarları arasında olduklarını da sözlerine ekledi.

BN Hotel Thermal & Wellness’in deneyimli Executive Şefi Fikret Özdemir ise, otelin kendi topraklarında tarım yapan, tüm elde ettiği besin kaynakları ile mutfağını zenginleştiren özel bir konsepte sahip olduğunun altını çizdi. Sağlıklı yaşamın sağlıklı beslenmeden kaynaklandığı düşüncesiyle topraklarında yetişen zeytin ve narenciye ağaçlarının meyvelerini otel  mutfağından misafirlere servis ettiklerini anlatan Özdemir, “Misafirlerimize bahçede yetişen sebze ve meyvelerle ‘tarladan sofraya’ felsefesi ile sağlık ve lezzet dolu gastronomi deneyimi yaşatıyoruz. Yarım pansiyon plus olarak hizmet veren otelde Defne Restoran, Il Forno Restoran, Lounge Patisserie, Ihlamur Cafe  ve Vitamin Barlar gün boyunca misafirlerini lezzetli yiyecekler ve yeni nesil içeceklerle buluşturuyoruz. Anadolu, Akdeniz ve dünya mutfağının en özel yemekleri Defne Restoran’da servis edilirken, Il Forno ise İtalyan mutfağı ağırlıklı menüsüyle hizmet veriyoruz.” diye belirtti. 

#BNHotelThermalWellnessResort #yusufnarlı #mersin #termalotel #cheffikretözdemir #sağlıkoteli

 

.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir