Metro Bocuse d’Or’un ana sponsoru oldu

Metro, dünyanın en prestijli ve seçkin yemek yarışması olan Bocuse d’Or’un Türkiye Yarışması’na Ana Sponsorluk desteği veriyor.

Dünyada gastronomi trendlerine yön veren, jürisinde dünyanın en iyi şeflerini ağırlayan ve yine birbirinden başarılı yıldız şeflerin kıyasıya yarıştığı Bocuse d’Or Yemek Yarışması, Türkiye’de ilk kez Sirha İstanbul Fuarı bünyesinde gerçekleştiriliyor. Türk mutfağını ve şeflerini birbirinden farklı platformlarda destekleyen Metro Toptancı Market, Bocuse d’Or Türkiye’nin de Ana Sponsoru oldu.

Metro Toptancı Market Türk mutfağı ve şeflerinin en önemli uluslararası platformlarda tanıtılması ve temsil edilmesine destek vermeye devam ediyor. Metro, dünyanın en prestijli ve seçkin yemek yarışması olan Bocuse d’Or’un Türkiye Yarışması’na Ana Sponsorluk desteği veriyor. Bocuse d’Or Yemek Yarışması, 7-9 Mart 2013 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan Sirha İstanbul Fuarı bünyesinde 9 Mart günü yenilikçi ve cesur şeflerin katılımıyla gerçekleştirilecek.

Metro, Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen yarışmada şeflere ürün tedariği de sağlıyor. Geniş ürün çeşitliliği; tazeliği ve sağlığı Metro güvencesiyle garanti altına alınmış taze ürünleri ile farkını ortaya koyan Metro, şeflerin en lezzetli yemekleri hazırlamasına katkı sağlıyor. Metro ayrıca Sirha Fuarı’nda profesyonellere sunduğu çözüm ve hizmetleri yansıtan özel bir stand ile de boy gösterecek.

Türkiye’de Birinciliği elde eden yetenekli şef, Türkiye’yi 2014 yılı Mayıs ayında İsveç’te düzenlenecek olan Avrupa Finali’nde temsil edecek. Avrupa Finali’nde başarı elde etmesi durumunda ise Dünya Finali’nde yarışma hakkı elde edecek.

Bocuse d’Or Yarışması Şef Paul Bocuse tarafından kuruldu ve onun başkanlığında geliştirildi. Şef Bocuse 46 yıl boyunca 3 Michelin yıldızı taşıdı, yüzyılın şefi seçildi ve gastronominin “şah”ı kabul edilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir