MICE’ciler hem eğitim aldılar hem motive oldular!

I-MICE Derneği, eğitim programının ikincisini Crowne Plaza Istanbul Asia’da gerçekleştirdi. Tüm sektör paydaşları temsilcilerinin de yer aldığı iki günlük programda MICE’ciler hem Selim Geçit ve Melissa Ayça Yıldıran’dan eğitim aldılar hem de Nilüfer konseri ve Viaport Eğlence Merkezi’nde geçirdikleri eğlenceli saatlerle motive oldular…

Uluslararası MICE Derneği, ikinci eğitim organizasyonunu Crowne Plaza İstanbul Asia Hotel’in sponsorluğunda ve Uluslararası MICE Derneği eğitim komisyonunun koordinasyonunda 29-30 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirdi. Tüm sektör paydaşları temsilcileri ile birlikte MICE yapan acentecilerin yoğun katılımı ile düzenlenen programın 29 Temmuz Cumartesi günü gerçekleşen ilk gününde İstanbul İl Kültür Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz da yer aldı.

3

Coşkun Yılmaz: “Tüm gücümüzle derneğin yanındayız”

Etkinliğin açılışında kısa bir konuşma yapan İstanbul İl Kültür Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz şunları söyledi: “Çok kısa zamanda önemli derecede yol alan derneğin, sektör paydaşlarını bir araya getirmesi ve paydaşların kişisel gelişimine yönelik projeler ve eğitimler gerçekleştirmesini önemsiyoruz. Ülke ve sektör olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Bu süreçten de maalesef en çok yara alan segmentlerin başında MICE, yani kurumsal organizasyonlar yapanların olduğu malumumuzdur. Bu süreci atlatmanın başında da bir ve beraber olmak geliyor. Dolayısıyla beraber olmanız, sorunları ve problemleri masaya yatırıp birlikte çözüm aramanız ve birlikte proje üretmeniz son derece olumlu. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak tüm gücümüzle derneğin yanında olduğumuzu ve tüm çalışmalarını desteklediğimizi belirtmek isterim.”

Serdar Söyler: “Çok kısa zamanda önemli yol kat ettik”

Organizasyonda konuşan Uluslararası MICE Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Söyler, “Derneğimiz kurulduğu günden beri sektör ve paydaşları için fayda üretmektedir. Çok kısa bir zaman dilimi içerisinde önemli bir yol kat ettik fakat yapılacak daha çok şey var. En önemlisi güzel ülke ve güzel şehrimizin tekrar eski günlerine dönmesi için var gücümüzle birlikte çalışmaya ve üretmeye devam etmemiz gerekmektedir.” dedi.

2

Selim Geçit’ten “İkna Bilimi ve Etki Prensipleri & Kritik Düşünme ve Kritik Karar Verme” eğitimi

Katılımcılar 29 Temmuz Cumartesi günü Uluslararası MICE Derneği eğitmenlerinden olan Selim Geçit tarafından “İkna Bilimi Ve Etki Prensipleri & Kritik Düşünme Ve Kritik Karar Verme” eğitimlerini aldılar. Akşamında ise katılımcıları güzel bir sürpriz bekliyordu. Söz konusu MICE’çılar olunca işin içinde hep verim kadar keyif de oluyor elbette. Otelin kardeş işletmesi olan Via Port Marina Arena’da, Nilüfer konseri bekleyen katılımcıları müthiş bir performans ve repertuarla MICE’çılar, haftanın yorgunluğunu ve stresini atma fırsatı yakaladılar.

Melissa Ayça Yıldıran

Melissa Ayça Yıldıran ile “Tadımlık NLP Eğitimi”

30 Temmuz Pazar günü ise derneğin eğitmenlerinden Melissa Ayça Yıldıran, Tadımlık NLP eğitimi verdi. Katılımcılar, kendi beyin işletim sistemlerini fark edip, temsil dillerini keşfederken, sosyal ve iş yaşantılarında daha başarılı ilişkiler kurabilecekleri hayatlarının fotoğrafını çekerek yaşam akışlarının farkındalığına ulaştıkları keyifli çalışmalar yaptılar.

4

Hüseyin Kurt: “Biz olabilirsek aşamayacağımız engel yok”

Etkinlikte kısa bir röportaj veren Uluslararası MICE Derneği 2. Başkanı Hüseyin Kurt ise, “Derneğimiz, 7 ay içerisinde 8. etkinliğini gerçekleştirmiştir. Şuana kadar yapılan tüm etkinliklerimizi sponsorlarımızın desteğiyle, üyelerimiz öncelikli olmak üzere ücretsiz gerçekleştirdik. Uluslararası MICE Derneği bugüne dek; network etkinlikleri, Yurt içinde 1 fam trip, 1 sosyal sorumluluk projesi ve 2 eğitim organizasyonu gerçekleştirdi. Derneğimiz sektörü bir araya getirmek adına müthiş bir çaba içerisinde. Biz olabilirsek birlikte hareket edersek aşamayacağımız engel yok.” dedi.

Tüm etkinlikleri çok aktif sosyal medya ve mailing ile duyurduklarını belirten Kurt, önümüzdeki günlerde eğitim organizasyonlarının yanı sıra, sektör paydaşlarını bir araya getirerek sorunları ve projeleri masaya yatıracakları toplantılar düzenleyeceklerinin de bilgisini paylaşarak, “Yine ilerleyen günlerde yurt içi ve yurt dışı temsilcilikler ile birlikte B2B toplantılarımıza başlayacağız.” dedi.

IMG-20170804-WA0003

IMG-20170804-WA0002

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir