Mısır Vize Uygulamalarını Kolaylaştırıyor!

Mısır ülkedeki turizmi hareketlendirmek için vize konusunda önemli bir değişiklik yaparak, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu bazı ülke vatandaşları için büyük rahatlık sağladı.

Yurt dışına çıkarken turistlerin önündeki en büyük engellerden biri vize başvuru süreci oluyor. Kimi zaman bu süreç turistleri tatillerin iptaline kadar giden bir yola götürüyor. Uygarlığın merkezi olarak bilinen Mısır vize uygulamalarına kolaylık getirerek eşsiz turizm olanaklarını dünyaya göstermeyi amaçlıyor. Mısır’ın dalıştan arkeoloji ve dini tarihin keşfine kadar uzanan oldukça çekici aktiviteleri bulunuyor.

Yeni vize uygulamasına göre Fas, Cezayir, Tunus, Çin, Ürdün, Lübnan, Türkiye, Hindistan, Kazakistan ve Azerbaycan’dan bireysel ya da grup olarak gelen turistler vizeyi ülkeye girerken havaalanında temin edebilecekler. Bir süredir vizelerini havaalanında temin eden Rus turistler ise 1 Haziran ile 31 Ağustos tarihleri arasında vize ücretinden muaf olacaklar.

Mısır Turizm Bakanlığı Türkiye Temsilcisi Nehad Gamal Eldin vize uygulamasıyla ilgili olarak, “Ülkemiz 2010 yılında yaklaşık 15 milyon turist ağırladı. Geçtiğimiz yıl yaşanan olaylarda ise bu rakamlarda düşüş yaşandı. Yaz mevsiminde ülkemize gelen turizmin rahatlaması ve gelişmesini sağlamak için vize uygulamalarında bu tip bir değişiklik yapıldı. Yeni dönemde birçok farklı ülkeden turisti Mısır’ın güzelliklerini görmeye bekliyoruz. Türkiye’de şu ana kadar yapmak istediklerimin yarısını gerçekleştirdim. Hedefimi, yakın gelecekte olacağına inandığım iki ülke arasındaki vize uygulamasının tamamen kalkmasıyla tamamlayacağım.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir