Mövenpick Hotel Ankara’ya Genel Müdür olarak Murat Uçan atandı

Murat Uçan, 20 yılı aşkın otelcilik tecrübesini ve profesyonel birikimini Genel Müdür olarak görev aldığı Ankara’nın en yeni oteli Mövenpick Hotel Ankara’da hayata geçiriyor. 

9 Eylül Üniversitesi, Turizm ve Otelcilik bölümünden mezun olan Murat Uçan kariyerine Efes Oteli’nde bellboy olarak başladı. 1990 yılında, Swissotel The Bosphorus’un açılış dönemi ekibinde yer alarak Ön Büro Şefi oldu. Ardından Ön Büro Müdür Yardımcısı olarak İzmir Hilton’a ve 1995’te Ön Büro Müdürü olarak Parksa Hilton’a atandı.

Türkiye’deki deneyimlerinin ardından Londra, Karayipler ve Kazakistan’da çeşitli uluslararası otellerde çalıştıktan sonra Jalousie Hilton Resort & Spa Saint Lucia’da Odalar Bölümü Direktörü, Intercontinental Astana ve The Regent Almaty’de Genel Müdür Yardımcısı oldu. 2008’de Rixos Almaty’de Genel Müdürlüğe yükseldi. Uçan, son olarak Doubletree by Hilton Old Town Istanbul’da Genel Müdür olarak görev aldı.

Hem şehir hem de resort otelleri konusundaki birikimiyle dikkat çeken Murat Uçan, İngilizce, Fransızca ve Rusça biliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir