MSC Cruises İstanbul seferlerini başlatıyor

MSC Cruises, Galataport İstanbul’a gelen MSC Fantasia gemisinde gerçekleştirdiği etkinlikte şirketin 2023 yılı hedefleri, yatırımları ve Türkiye limanlarından yapılacak gemi seyahatlerini müjdeledi. MSC Fantasia gemisi eylül ve ekim aylarında İstanbul’a toplamda 3 sefer gerçekleştirecek.

MSC’nin uzun bir aradan sonra 16 Eylül Cuma günü Galataport İstanbul’a gelen ilk gemisi MSC Fantasia için limanda bir tören düzenlendi. Törende MSC Cruises Yönetici Direktörü Angelo Capurro ve MSC Cruises Türkiye Ülke Müdürü Burak Çalışkan’ın yaptığı sunumda, MSC Cruises olarak eskisi gibi istikrarlı bir şekilde Türkiye limanlarına daha yoğun gelineceğinin müjdesini verdi. MSC’nin en büyük gemilerinden biri olan 334 metre uzunluğunda ve 4.363 yolcu kapasiteli gemisi MSC Fantasia’yı Türk limanlarına gönderdiğini belirten Capurro “Türkiye’ye duyduğumuz güven çok yüksek. MSC Cruises olarak gelecek hayalimiz arasında, İstanbul limanını gemi seyahatlerimizin ana limanı yapmak bulunuyor. Doğası, misafirperver insanları, eşsiz kültürü-sanatı, Asya’yı Avrupa’ya bağlayan bir kültür geçişine sahip tek ülke oluşu ve medeniyetlere ev sahipliği yapmış kadim tarihe sahip olan Türkiye, her zaman en iyisini hak ediyor.” dedi.

İstanbul’a 3 sefer gerçekleştirecek

MSC Cruises 2023 planlamaları hakkında değerlendirmelerde bulunan MSC Cruises Türkiye Ülke Müdürü Burak Çalışkan; “MSC Fantasia gemisi Eylül ve Ekim aylarında İstanbul’a toplamda 3 sefer gerçekleştirecek. MSC Fantasia gemisi İstanbul’dan sonra Korfu, Trieste, Zadar, Bari, Pire ve İzmir’in ardından İstanbul rotasını takip edecek. MSC Cruises’un 2023 planlamasında; MSC Fantasia gemimizin ikiz kardeşi MSC Splendida gemisi ile de seferler düzenleyeceğiz. 2023 planlamamızda Türk limanlarına gerçekleştireceğimiz seferlerimizle harcama ortalaması yüksek, üst segment 280,000’e yakın turisti ülkemize getireceğiz. Bu da ülkemiz için 55 Milyon Euro’luk bir turizm geliri anlamını taşıyor.” diyerek sözlerine son verdi.

Şirket, 2023 yılı Mayıs ayından itibaren İstanbul’dan MSC Splendida gemisi ile her hafta hareketle ve Kuşadası’ndan MSC Musica gemisi ile her hafta hareketle Ekim ayı sonuna kadar Türk limanlarından gemi seyahatlerini düzenli olarak yapacağını duyurdu. Ayrıca bu yıl vergiler dahil 349 €uro’dan başlayan Kuşadası hareketli tur programlarının tüm kalkışlarının dolduğu ifade edildi. Gemi seyahatlerinde özel indirimlerin sunulacağı Erken Rezervasyon döneminin, Kasım ayında başlayacağı belirtildi.

#MSCCruises #Galataportİstanbul #MSCFantasia #MSCSplendida #kruvaziyerturizmi #cruse #seyahat #tatil #istanbul

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir