NESTLÉ’den Kronik Hastalıklarla Mücadeleye Destek

Nestlé Sağlık Bilimleri Enstitüsü, tüm dünyayı etkileyen kronik hastalıklarla mücadeleye güç katacak. 

Nestlè’nin küresel araştırma ve geliştirme ağının bir parçası olarak kurduğu, insan genetiği ve beyin sağlığı üzerine araştırmalar yapan Nestlè Sağlık Bilimleri Enstitüsü; Diyabet, Obezite ve Alzheimer hastalıklarıyla mücadelede çok güçlü bir katkı sağlayacak. İsviçre’nin Lozan kentinde bulunan “Ecole Poltechnique Federale de Lausanne (EPFL)” kampüsünde yer alan enstitü, sık görülen bu kronik hastalıkların oluşturduğu sağlık sorunlarının minimuma indirilmesi amacıyla üretilecek besin ürünleri için bilimsel temel sunacak.

BİLİME DAYALI BESİN ÇÖZÜMLERİ

Enstitünün açılışında bir konuşma yapan Nestlè CEO’su Paul Bulcke, “Enstitümüzün açılışı ile araştırma kapasitemizin yeni bir kolunun doğuşuna tanıklık ediyoruz. Büyümek için en büyük fırsatlarımızdan biri de, kronik hastalıkları engellemeye veya onlarla başa çıkmaya yardımcı olabilmek için bilime dayalı besin çözümleri üzerine araştırma yapmaya odaklanmaktır. Nestlé Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nün çalışmaları, dünyanın lider beslenme, sağlık ve iyi yaşam şirketi olma konumumuzu güçlendirecektir” şeklinde konuştu. 

BULAŞICI OLMAYAN KRONİK HASTALIKLAR HEDEFTE

Obezite ve diyabet gibi bulaşıcı olmayan kronik hastalıklar, genler, beslenme ve yaşam tarzı arasındaki ilişkinin doğal bir sonucu olarak ortaya çıkıyor ve her bireyde farklı sonuçlar oluşturabilir. Bu hastalıklara sahip kişilerin daha hedefe yönelik beslenmeleri gerekiyor. Nestlé Sağlık Bilimleri Enstitüsü, ileri teknolojisi ve kapasitesi ile özellikle yaşlılıkla birlikte gelişen bu hastalıklarla başa çıkılabilmesi için besin çözümleri üretiyor. 

“NESTLÉ HEALTHSCİENCES”IN TÜRKİYE’DEKİ 5. YILI 

Nestlé’nin sağlık bilimleriyle bağlantılı olarak ülkemizde sürdürdüğü faaliyetleri 5. yılını doldurdu.  Nestlé’nin Novartis’in Medikal Beslenme Birimi’ni satın almasının ardından 1 Temmuz 2007’de Türkiye’de çalışmalara başlayan “NestléHealthSciences” özel beslenmeye gereksinim duyan hastaların sağlıkla ilişkili standart ve spesifik beslenme ihtiyaçlarını karşılamak üzere hizmetlerini sürdürüyor.

Nestlé  “HealthSciences”, kolektif bilimsel/klinik uzmanlığında lezzet, form ve paketlemenin geliştirilmesi konularındaki deneyimiyle Yoğun Bakım,  Geriatri – Malnutrisyon,  Pediatri,  Onkoloji,  Cerrahi ve Diyabet platformlarında beslenme ürünleri sunuyor.

 

Genel içinde yayınlandı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir