Türkiye’nin Termal turizmi Avrupalı’nın gündeminde

NG Hotels & Resorts, Avrupalı yatırımcıları Türkiye’ye termal turizm yatırımı yapmaya çağırdı.

Türkiye’nin termal turizm potansiyeli Avrupalı yatırımcıların gündeminde  Avrupa’nın en önemli otelcilik yatırımları organizasyonu olan “Hot.E Hotel Investment Conference Europe” etkinliğinin ülkeler bölümünde Türkiye adına bir konuşma yapan NG Hotels & Resorts Turizm Koordinatörü Kamil Berk, Avrupalı yatırımcı, finansal danışman ve otel zinciri sahiplerinden oluşan takipçilerini Türkiye’ye yatırım yapmaya davet etti.

Türkiye’nin termal imkanlarıyla 365 gün süreli turizm potansiyeline sahip olduğuna dikkat çeken Kamil Berk’in konuşması, dinleyicilerden gelen turizme yönelik teşvikler ve termal işletmelere yönelik sorularla çok yakından takip edildi.

NG Hotels & Resorts Turizm Koordinatörü Kamil Berk, 20-21 Eylül tarihlerinde Londra’da düzenlenen, Avrupa’nın en önemli otelcilik yatırımları organizasyonu “Hot.E Hotel Investment Conference Europe”a (Hot.E) Türkiye adına konuşmacı olarak katıldı. Etkinliğin ikinci günü, Kıta Avrupası genelindeki fırsatları keşfetmek amacıyla gerçekleştirilen özel Ülke Salonu (Country Hall) bölümü gerçekleşti. A Focus on Turkey oturumunda Avrupalı yatırımcılara Türkiye’deki fırsatları, turizm alanındaki teşvikleri, yerel bir ortakla çalışmanın önemini ve Türkiye’nin 365 gün turizm potansiyeline sahip olmasını sağlayan termal zenginliklerini anlatan Kamil Berk’in konuşması, çok yakından takip edildi.

Avrupalı yatırımcılar, yatırım bankacıları, finansal danışmanlar, mimarlar, emlak ve otel zinciri sahiplerinden oluşan dinleyici kitlesi Berk’e özellikle teşvikler ve termal işletmelere yönelik soru yöneltti. Türkiye’nin yanı sıra Almanya, Fransa, İtalya, İspanya, İngiltere, İrlanda, İskandinavya, Polonya, Rusya ve Yunanistan oturumlarına da ev sahipliği yapan etkinlikte Kamil Berk, Türkiye’nin Avrupa’da turizm yatırımı yapılabilecek en karlı ve en doğru ülke olduğunu vurguladı:

“Türkiye sadece deniz ve kültür turizmi açısından değil, aynı zamanda zengin termal kaynakları, sağlık alanında sahip olduğu imkan, bilgi birikimi ve nitelikli insan kaynağı ve zengin yerel wellness kültürüyle 365 gün devam eden turizm potansiyeline sahip. Bu açıdan bakıldığında sadece Avrupa’da değil, dünyada da benzersiz bir konumu var. Bilindiği gibi Türkiye, termal kaynakların debisi ve nitelikleri bakımından dünyanın en zengin doğal kaynaklara sahip 7’inci ülkesi; 1.300 civarında doğal kaynağa sahip. Bugüne dek bu potansiyel gerektiği şekilde değerlendirilmedi. Ancak NG Hotels & Resorts olarak liderlik ettiğimiz termal turizm alanında son yıllarda artan yeni yatırımlarla Türkiye’nin çok yakında dünyanın en önemli destinasyonları arasına gireceğine inanıyoruz. Şimdi bu büyük potansiyeli değerlendirmenin tam zamanı. Yükselen ekonomisiyle de Avrupa’nın en güvenli noktalarından biri olan Türkiye, yatırımlarınızın karşılığını bulacağı yer olacaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir