Perakendenin Tedarik Devi IFCO, Türkiye’de Üs Kurdu

Avrupa’nın dev perakende şirketlerine meyve-sebze ve gıda taşımak üzere özel kasalarla hizmet veren Dünya’nın en büyük perakende tedarikçilerinden IFCO, Türkiye’de de perakende devleri ile çalışmak için üs kurdu.

Dünya’nın en hızlı büyüyen üçüncü ekonomisi olan Türkiye, Dünya perakende devlerinin gözde ülkesi olmayı sürdürüyor. Avrupa’da perakende sektörünün meyve ve sebze taşıma kasa sisteminin yüzde 80’ini elinde tutan IFCO da Türkiye’ye gözünü dikti, CarrefourSA ile başladığı tedarik çalışmalarında dev perakende şirketleri ile masaya oturdu.

170 milyondan fazla yeniden kullanılabilir ve katlanabilen plastik kasasıyla, 125 perakendeci ve 7.500’den fazla taze gıda tedarikçisi firmaya 24 ülkede 46 servis merkezi ile hizmet veren IFCO yılda toplam 850 milyon dolar ciro elde ediyor.

Uluslararası alanda lojistik hizmetinde kasa kiralama yolu ile tedarikçi olarak yer alan IFCO Türkiye’de de kurduğu depolar, özel kasa yıkama servisi ve organizasyon yapısı ile hızlı büyüme hedefliyor.

IFCO Türkiye Genel Müdürü Onur Aytekin, “IFCO olarak Dünya’nın en büyük perakendeci ve taze gıda tedarikçilerine, taze gıda ürünlerindeki paketleme ve lojistik ihtiyaçları doğrultusunda özel olarak tasarlanan, kaliteli ve verimli, yeniden kullanılabilir ambalaj ile nakliye çözümleri sunuyoruz. Türkiye’de de pazarda faaliyet gösteren taze gıda tedarikçisi ve perakendeci firmalara kaliteli lojistik çözümleri sunarak pazara yeni bir soluk getireceğiz. IFCO, Avrupa’daki gibi Türkiye’de de perakende devleriyle lojistik çözüm ortağı olmayı hedefliyor” dedi.

Taze gıda lojistiğinde “Akıllı Çevrim” ile hijyenik sistem!

 IFCO, taze gıdanın hijyenik koşullarda lojistiğinin sağlanması için her bir kullanım sonrasında yıkama merkezlerinde en hijyenik koşullarda temizlediği kasalarını anlaşma yaptığı perakendecilerin taze gıda tedarikçilerine kiralıyor ve tedarikçi firmalar taze gıda ürünlerini hijyenik IFCO Kasaları içerisinde anlaşmalı perakendecilere sevk ediyor. Perakendecilerin satış noktalarında boşa çıkan IFCO kasaları, IFCO tarafından toplanıyor ve bir sonraki kullanıma hazırlanmak için IFCO Yıkama Merkezleri’ne getiriliyor.

IFCO’nun Akıllı Çevrim adını verdiği bu hizmet sayesinde; perakendeciler tüm taze gıda tedarik zincirleri içerisinde standart kasa kullanmanın verimliliğinden faydalanıp, satış noktalarında en az fire ile en taze ve hijyenik taze gıda ürünlerini, en çekici teşhir biçimleriyle müşterilerine sunuyor. Perakendecilere taze gıda ürünü tedarik eden firmalar ise, IFCO Akıllı Çevrim sayesinde hijyenik, standart olarak yüksek kaliteli ve tek kullanımlık plastik ve karton kasalara kıyasla daha ekonomik ambalaj çözümlerinden, herhangi bir yatırım maliyetine gerek duymadan faydalanmış oluyor.

IFCO, kullanım ömrü içerisinde bir çok IFCO müşterisinin, hijyenik yıkama sonrasında defalarca kullanabildiği IFCO kasaları ile, tek kullanımlık ahşap, karton ve plastik kasalara kıyasla çok daha çevreci ve daha az enerji gerektiren bir ambalaj ve lojistik çözümü sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir