Radisson, Asya Pasifik’te lüks otel kategorisinde varlığını büyütüyor

2022 yılının ilk yarısında toplam imzalanmış oda sayısı bakımından 3. sırada bulunan Radisson Otel Grubu, EMEA bölgesinin önde gelen uluslararası otel gruplarından biri olma konumunu güçlendiriyor.  Grup, APAC bölgesinde ise özellikle odaklandığı önemli ülkelerde varlığını daha da genişletmeyi planlıyor.

Beş yıllık büyüme ve dönüşüm planı doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Radisson Otel Grubu, otel sahiplerinin, ortakların ve konukların tercih ettiği marka olma hedefine doğru kararlı bir şekilde ilerliyor. Geçtiğimiz birkaç ay içerisinde, Saidi (Fas), Batum (Gürcistan) ve Phuket (Tayland) gibi önemli turistik bölgelerde yaptığı anlaşma ve açılışlarla resort portföyünü genişletmeye devam eden Grup, bu alanda aktif operasyonda ve geliştirme sürecinde olan toplam otel sayısını 120’ye çıkararak konuklarına daha fazla seçenek, otel sahiplerine ise yeni fırsatlar sunuyor.

Radisson Red gibi diğer markalar ise, Çin’in kuzeybatı bölgesinin en büyük ikinci şehri olan Oslo, kültür ve ticaret merkezi olan Urumçi, Nepal’in metropollerinden Biratnagar ve Çin’in Tonkin Körfezi’nin kuzey kıyısında bulunan liman kenti Beihai gibi canlı ve hareketli şehirlerde yeni otellerle varlıklarını genişletmeye devam ediyor. Ayrıca İstanbul, Cluj ve Perth şehirlerinde yeni Radisson, Radisson Blu ve Radisson Collection otelleri için anlaşmalar imzalandı ve açılışlar yapıldı. Voltere Consulting tarafından yapılan karşılaştırmalı değerlendirmeye göre Radisson Individuals, 2022’nin ilk yarısında EMEA’da üst kategori otel segmentinde anlaşma imzaladığı otel ve oda sayısı ile en güçlü büyüyen marka oldu. Radisson, Radisson Blu ve Radisson Individuals da yılın ilk yarısında Lüks ve Üst Kalite Lüks segmentlerinde oda sayısı bazında en fazla anlaşma imzalayan markalar arasında sektörde ilk 10’a girdi.

4 anlaşma, 3 açılış

Bu tarihe dek yaptığı dört anlaşma ve üç açılışla Yunanistan’da rekor büyüme yakalayan Radisson Otel Grubu, operasyonda olan ve geliştirme aşamasındaki yaklaşık 1000 odalı sekiz otel ve resort portföyü ile ülkedeki uluslararası geliştirme faaliyetlerine öncülük ediyor. Grup, aktif olarak hizmet veren ve geliştirme aşamasında olduğu 5,200’den fazla odadan oluşan Polonya portföyünü de süratle büyüterek 23 otele çıkardı. Radisson Otel Grubu ayrıca, Radisson RED Gdańsk ve Andersia Hotel & Spa Poznań, a member of Radisson Individuals otellerinin açılışıyla Polonya pazarında iki yeni markayla daha fazla varlık göstermeye başladı. Yakın zamanda düzenlenen Future Hospitality Summit (Turizm ve Konaklamanın Geleceği Zirvesi) etkinliğinde Orta Doğu’daki büyüme planlarını açıklayan Grup, önümüzdeki beş yıl içinde bölgedeki portföyüne 5,000 yeni oda eklemeyi planlıyor. Bu yılın başlarında Orta Doğu’daki ilk Radisson Resort işletmesi olan Radisson Resort Ras Al Khaimah Marian Island’ın başarılı açılışının ardından Grup, bu ay da sabırsızlıkla beklenen Radisson Beach Resort Palm Jumeirah’ın açılışını yapacak.

2050’ye kadar portföyünü ikiye katlayacak

Operasyonda ve geliştirme aşamasında olan toplam 100 oteliyle Hindistan’daki en büyük uluslararası otel gruplarından biri olan Radisson Otel Grubu, 2050 yılına kadar portföyünü iki katına çıkarmayı hedefliyor. Grup, farklı ve inziva odaklı deneyimlere yönelik güçlü pazar talebi doğrultusunda oluşturduğu yaşam tarzı markası olan Radisson Individuals Retreat markalı ilk otelini de bu yılın ilerleyen dönemlerinde Hindistan’da hizmete açacak. APAC bölgesindeki büyüme planları doğrultusunda faaliyetlerine Bangkok, Ho Chi Minh, Cakarta ve Sidney’de açtığı yeni özel İş Birimleriyle tam sürat devam eden Grup, bu birimler sayesinde başlıca pazarlarda, bölge dillerine hakim ve bu bölgelerde uzman desteği sunan yerel geliştirme ve faaliyet ekipleri oluşturma imkanı yakaladı.

Radisson Otel Grubu Küresel Geliştirme Başkanı Elie Younes konuya ilişkin olarak şunları belirtti: “Otel sahiplerinin güveni ve markalarımızın değişen müşteri taleplerine yanıt verme gücü sayesinde şu ana kadar inanılmaz aktif bir yıl geçirdik ve bu durumdan çok memnunuz. Makro ekonomik ortamda belirsizlikler artarken, bunların önümüzdeki 12 ay içinde sektörümüzde bazı fırsatlara da kapı aralayacağını umuyoruz. Uyumlu ve iyimser duruşumuzu korumaya devam edeceğiz.”

Sürdürülebilirlik uygulamalarında ise, Radisson Otel Grubu, Bilime Dayalı Hedefler Onayı ile 2050 yılına kadar Net Sıfır Emisyon hedefine doğru büyük bir ilerleme kaydetti. Hedeflere ilişkin doğrulama, Karbon Saydamlık Projesi ve iş dünyasında iklim değişikliğine karşı harekete geçilmesi için iddialı çalışmalar yürüten Küresel İlkeler Sözleşmesi gibi öncü oluşumların ortaklığında kurulan Bilime Dayalı Hedefler girişiminden geldi. Bilime Dayalı Hedefler girişimi, Radisson Otel Grubu’nun dünyada karbon emisyonlarını azaltma hedeflerini bilimi esas alarak ve Taraflar Konferansı (COP) iklim hedefleriyle uyumlu olarak belirleyen şirketler arasında ilk sıralarda gösterdi.

#RadissonOtelGrubu #EMEA #APAC #EMEA #turizm #konaklama #otel #ElieYounes

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir