Ramazan’da Tatil Yapılmaz Algısı Değişti

Alternatif turizmde sektör lideri Şah inn Paradise, “Ramazan’da ayında tatil yapılmaz” algısını değiştirmek için 2009 yılında stratejide başarılı oldu. Ramazan ayında fiyatlarında önemli oranda indirime giden işletme, her sene doluluk oranını yükseltti. Bu yıl 115 euro olan kişi başı konaklama ücretini Ramazan’a özel 45 euroya indiren otel, şimdiden yüzde 90 doluluğa ulaştı.

Antalya Kumluca’daki 5 yıldızlı tatil köyü Şah inn Paradise Genel Müdürü Yusuf Yücel, Türkiye’de ‘Ramazan’da tatil yapılamaz’ algısının kırıldığını söyledi. Bu yıl sezonda 115 euro olan kişi başı konaklama fiyatını Ramazan döneminde 45 euroya kadar indirdiklerini dile getiren Yusuf Yücel, 2009’dan bu yana uyguladıkları bu stratejinin olumlu olarak kendilerine yansıdığını belirtti. 2009 yılında yapılan ilk Ramazan kampanyasında yüzde 25 doluluk yaşadıklarını ifade eden Yücel, “Bu yıl erken rezervasyonlarla şimdiden yüzde 90 doluluğa ulaştık. Bu oranın Ramazan ayında yüzde 100’e ulaşmasını bekliyoruz.” dedi.

Ramazan döneminde çok sayıda aktivite düzenlediklerini kaydeden Yücel, “Gündüz devam eden tüm aktivite ve hizmetlerimize ilave olarak gece organizasyonları yapıyoruz ve 24 saat hizmetimizi sürdürüyoruz. Havuzlarımızı gece de açık tutuyor, mehtap turları düzenliyoruz. Ramazan çadırları, ramazan davulcusu, folklor gösterileriyle beraber Ramazan gelenekselliğini ön plana çıkarırken, oruçlu misafirlerimiz için hoca tutarak sahur programları organize ediyoruz.” diye konuştu.

(Zaman)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir