Rezervem, 2024 için yüzde 300 büyüme hedefi koydu

Teknoloji ve yazılım alanında geniş bilgi birikimine sahip olan genç girişimci Bekir Topuz tarafından 2018 yılında kurulan Rezervem, 2023’ü yüzde 200 büyüme ile kapatırken, bu yıla yüzde 300 büyüme hedefini koydu.

Restoranlar için geliştirdiği özel bir yazılım ile restoran deneyimini teknolojiyle buluşturan Rezervem, gelecek projeksiyonlarını ve 2024 hedeflerini 13 Mayıs Pazartesi günü Oligark İstanbul’da düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı. Detaylı bir sunumla şirketin hikayesini ve sektöre sunduğu yenilikleri anlatan Rezervem Kurucusu Bekir Topuz, Türkiye’de bu alanda hizmet veren tek şirket olduklarını ve kısa sürede ciddi bir büyüme elde ettiklerini belirterek, “Restoranların rezervasyon yönetim süreçlerini teknolojiyle buluşturarak, geleneksel yöntemlerin aksine kusursuz bir hizmet sunuyoruz. Rezervem olarak yazılım altyapımızla misafirlerin restoran yolculuğunda çok güçlü bir veri analizi ve raporlaması oluşturarak, misafirlerin tüm tüketim ve davranış alışkanlıklarını takip ediyoruz. İletişim ve pazarlama optimizasyonu sağlayarak, daha ölçülebilir ve doğru hedef kitleye etkili iletişim kurulmasını sağlayarak, ciddi bir maliyet avantajı sunuyoruz. Rezervem olarak, restorana gitmeyi bir yolculuk ve deneyim serüveni olarak görüyoruz. Restoranların misafirlerine sunduğu hizmet, imkanlar ve kurduğu iletişim bu yolculuğun seyrini doğrudan etkiliyor. Sıcak teması ve samimiyeti kaybetmeden teknolojinin tüm imkanlarından faydalanarak eşsiz bir yeme-içme deneyimi yaşatıyoruz. Misafirin restoran yolculuğunda yaşadığı en büyük problemlerden biri olan iletişim başta olmak üzere geri bildirim, online rezervasyon, raporlama & analitik ve SMS & e-posta bildirimleri gibi birçok alanda teknolojiyi merkeze alan kapsamlı bir hizmet sağlıyoruz.” dedi.

“100’den fazla işletmeye hizmet veriyoruz”

Şu an aktif olarak 100’den fazla işletmeye hizmet verdiklerini söyleyen Topuz şu bilgilerle devam etti: “Bunların arasında beach club’lar ve gece kulüpleri de var fakat ağırlıklı olarak restoranlara hizmet sunuyoruz. Kısa sürede ciddi bir büyüme elde ettik ve 2023 yılını yüzde 200 büyüme ile kapattık. Ülkemizde bizim sunduğumuz hizmeti sunabilecek başka bir şirket yok ve restoranlardan çok ciddi bir talep alıyoruz. Sürekli geliştirdiğimiz yazılım altyapımızla misafir deneyimini en üst noktalara çıkarmayı ve sistemin sunduğu avantajları tüm dünyayla paylaşmayı hedefliyoruz. Çok büyük bir pazarda güçlü yazılım know how’ı ve yeni yatırımlarla sürekli büyüme potansiyeline sahip bir teknoloji şirketiyiz. 2024 yılında yurt içinde büyüme hızımızı sürdürmeyi ve yurt dışına açılarak globalleşmeyi hedefliyoruz.”

2024 yılında 250 lokasyon sayısına ulaşarak yüzde 300 büyüme hedeflleyen Rezervem, restoranlara sunduğu finansal araçlar sayesinde toplamda 140 milyon TL’lik bir işlem hacmine ulaştı. Bunun 107 Milyonu provizyon, 32 Milyonu da ön ödeme olarak gerçekleşti. Yeni sunacağı hizmetlerle bu yıl işlem hacmini 250 milyon TL’ye çıkarma hedefinde… Rezervem; TURK FATIH TUTAK, Neolokal, OD Urla, Vino Locale, Sankai by Nagaya, Banyan, Aheste, Ioki Nau, Sunset Grill&Bar, Oligark, Lokanta 1741 ve Olden 1772 gibi sektörde büyük başarılara imza atan birçok restorana hizmet sağlıyor.

Hedef ülkeleri arasında Kanada ve Avustralya da var

Güçlü ve sürekli gelişen teknik alt yapısı ile hizmet ağını her geçen gün büyüten Rezervem, yeme içme sektörüne yepyeni bir vizyon katıyor. Türkiye’de ulaştığı başarıdan güç alarak yurt dışına açılmayı planlayan şirket; Türk kültürünü ve Türk misafirperverliğini dünyanın dört bir köşesine taşımayı hedefliyor. Dubai ve Mısır gibi son yıllarda turizm açısından popüler hale gelen ülkelerde birçok restoran ve otel ile görüştüklerini belirten Topuz, “Globalleşme hedeflerimiz doğrultusunda yurt dışındaki restoran ve otellerle yoğun bir şekilde görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Kanada ve Avustralya hedefimizdeki ülkeler arasında ilk sırada yer alıyor. Kanada’daki şirketimizi bu yıl kurduk ve Rezervem Kanada olarak orada faaliyetlerimizi hızla sürdüreceğiz. Türkiye’de olduğu gibi yurt dışında da büyük bir ilgili ile karşı karşıya olmak bizim için gurur verici… Bu yıl yapacağımız pek çok farklı çözüm ortaklığı ve değer ortaklığı sayesinde hem yurt içinde hem de yurt dışında hem restoranları hem de misafirlerimizi büyük bir değer ve kusursuz hizmet ile buluşturacağız.” şeklinde ifade etti.

“970 bin rezervasyon sayısına ulaştık”

Kullanıcıların yeme-içme tercihlerini ve deneyimlerini kendi mobil uygulaması üzerinden yapabilecekleri yenilikçi bir teknolojiyi sunmaya hazırlanan Rezervem, rezervasyon sistemini bambaşka bir boyuta taşıyacak. Rezervem’in çalıştığı tüm restoranlara Rezervem Mobil Uygulaması üzerinden rezervasyon yapabilecek olan kullanıcılar; geçmiş rezervasyonlarını ve diğer kullanıcıların değerlendirmelerini görebilme, kendi araç bilgilerini uygulamaya kaydederek VIP vale hizmetinden faydalanma, kredi kartını uygulamaya kaydederek restoranda kolayca ödeme yapabilme ve sevdikleri için hediye çeki, tadım menüsü hediye etme gibi birçok ayrıcalıklı hizmetle buluşacak. Rezervasyon yaparken özel günleri için pasta ve çiçek siparişi bile verebilecekler. Mobil uygulama ile yeme – içme deneyimini yeniden şekillendireceklerini ve kullanıcılarına pek çok kişiselleştirilmiş hizmet sunacaklarının altını çizen Bekir Topuz, “Kurulduğumuz ilk günden bu yana toplamda 970 bin rezervasyon sayısına ulaştık. Toplamda 2,2 milyon insana temas etmişiz. Fakat hayata geçireceğimiz Rezervem Mobil uygulamamız ile kullanıcılarımızla doğrudan temas kurma fırsatı yakalayacağız ve onları kusursuz bir rezervasyon, deneyim ve etkinlik sistemiyle buluşturacağız. Mobil uygulamamız ile yeme– içme deneyiminin vazgeçilmez bir parçası haline gelerek, kısa sürede hızla büyüyeceğimize eminiz. Ülkemizde bu konuda büyük bir eksiklik söz konusu. Rezervem’in bu açılımı sayesinde üst segment markalarla da iş ortaklıkları ve değer ortaklıkları yapmak istiyoruz. Bu sayede her marka doğru hedef kitlesine doğru reklam ve kampanya faaliyetleri düzenleyebilecek. Aynı zamanda hizmet verdiğimiz restoranlarla cross marketing yaparak, karşılıklı olarak kazanç elde edebilecek. Kullanıcılar ise birçok seçenek arasından kendilerine en uygun kampanya, fırsat ve ayrıcalıktan kolayca faydalanabilecek.” diye konuştu.

#rezervem #rezervasyon #horeca #teknoloji #bekirtopuz #otel #restoran #deneyim #markaişbirliği

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir