SEM Plastik’ten ‘Aşure keyfi’ için özel kap

SEM Plastik isteyenlere sıcak aşure keyfi için ürettiği bu özel ambalaj, mikrodalga fırında ısıtılabiliyor. Bu yönüyle Türkiye’de de bir ilki gerçekleştiriyor.

Aşure Günü için aylardır hazırlık yapan SEM Plastik’in Ar-Ge ekibi ve tasarımcıları, şık olduğu kadar pratik bir kullanım sunacak, üstelik aşurenin soğuduğunda tekrar ısıtılmasına olanak sağlayacak farklı bir ambalaj üzerinde çalıştı.

ÖZEL FORMÜLÜ SAYESİNDE SICAKLIĞI UZUN SÜRE KORUYOR

Özel formülü sayesinde aşure ocaktan iner inmez bu plastik kaplara rahatlıkla doldurulup, korunabiliyor. SEM Plastik, yeni plastik ürünlerinde Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi ve mikrodalgada ısıtılabilme özelliğini kazandırdı. Aşureyi sıcak yemeyi sevenlerin çok beğeneceği bu özelliği sayesinde, buzdolabından çıkan aşure, başka bir kaba koymaya gerek kalmadan mikrodalgada sadece 1 dakika ısıtıldıktan sonra servise hazır hale gelecek.

Ürün aynı zamanda paylaşmayı gelenekselleştiren bir lezzet olan aşurenin servisini de kolaylaştırmak için kapaklı ve tek kişilik porsiyona uygun tasarlandı. Böylece komşulara aşure dağıtırken kase alıp verme derdi de sona eriyor. Şeffaf olma özelliği ile de aşurenin tadını ve görüntüsünü en iyi şekilde yansıtıyor.

Aşure keyfini bu yıl farklı yaşamak ve yaptığı aşureleri komşularına şık bir sunumla dağıtmak isteyen herkes, SEM imzalı plastik ürünleri tüm Migros mağazalarında bulabilir.

SEM PLASTİK’İN YENİLİKÇİ ÜRÜNLERİ SADECE BUNUNLA DA SINIRLI DEĞİL

SEM Plastik, daha önce Türkiye’de yine bir ilk olan pek çok ürünü pazara sundu. Mısır nişastasından ürettiği ve 6 – 8 hafta içinde tamamen toprağa karışan biyobozunur plastik tabak, bardak, çatal, kaşıklardan oluşan MISIRPLAST, bu ürünlerin başında geliyor. SEM, Türkiye ve dünyada pek çok önemli hava yolu şirketi için servis ekipmanları da üretiyor. Bu ürün grubu içinde yer alan, porselen görünümlü ancak porselenden çok daha hafif olan BORPLAS isimli tabağında yemekler ev tipi elektrikli fırınlarda 180 derecelik sıcaklıkta pişirilip servis edilebiliyor.

Genel içinde yayınlandı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir