Sirha İstanbul: Merakla beklenen ikinci buluşma

İstanbul Kongre Merkezi’nde Kasım 2014’de düzenlenecek olan Sirha İstanbul 2014, prestijli etkinlikleri ve animasyon gösterileri ile bir kez daha nefesleri kesecek

Sirha İstanbul’un geçen yılki ses getiren başarısının ardından sektörle bir sonraki buluşması önümüzdeki Kasım ayında gerçekleşecek. Daha kapsamlı bir etkinlik olacak olan bu ikinci buluşma, ilkinde olduğu gibi üst düzey bir kitleye hitap edecek: 180 katılımcı, otel ve restoranlara yönelik tüm ürün ve ekipmanlarını tanıtırken yaklaşık 10.000 profesyonel ziyaretçinin yer alacağı organizasyonda Bocuse d’Or gibi uluslararası çapta prestijli etkinlikler düzenlenecek. Sirha İstanbul, etkinlik endüstrisinin uluslararası çapta lider grubu GL event Exhibitions ile Türkiye’deki ofisi Gl events Fuarcılık işbirliğiyle düzenleniyor. GL event Exhibitions, dünya genelinde sayısı 300’ü bulan genel ya da ticari fuarın sahibi ya da düzenleyicisi konumunda olup aynı zamanda dünya çapında bir Ağırlama ve Yiyecek sektörü etkinliği olan Sirha’yı düzenliyor.

HER ŞEY SİRHA LYON İLE BAŞLADI

İlk kez 1983 yılında düzenlenen Sirha Lyon bugün yaklaşık 3.000 katılımcı ve markanın yanı sıra 18.000’i şef olmak üzere 185.000 profesyonel ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Sirha, iki yılda bir ünlü Bocuse d’Or yarışmasının finaline ve dünyanın en iyi şefi ile pasta şefinin ödüllendirildiği Coupe du Monde de la Pâtisserie’ye ev sahipliği yapıyor. Sirha ayrıca 2013 yılında geleceğin gıda tüketim trendlerine yönelik beklentilerin ele alındığı Dünya Mutfağı Zirvesi’ni düzenlemiştir. Aralarında Lyon, Cenevre ve Moskova’nın da yer aldığı Sirha’nın uluslararası ağının bir diğer ayağı da İstanbul’dur.

BAŞARIYLA GEÇEN İSTANBUL BULUŞMASI

2013 yılında ilki düzenlenen ve yiyecek sektöründen  7870 profesyonel ile 145 katılımcıyı bir araya getiren Sirha İstanbul, başarısıyla adından bir hayli söz ettirmişti. 45 yabancı katılımcının yer aldığı bu fuarda, ürünlerini Türkiye’de ilk kez görücüye çıkaran firmalar da yer aldı. Üst düzey yarışmalar, animasyonlar ve dünyaca ünlü şeflerin katılımı sadece iş odaklı değil, aynı zamanda samimi olan bu atmosfer ile fark yarattı. Ziyaretçiler, Bocuse d’Or, Gastrobosphorus Pasta Şampiyonası ve Omnivore İstanbul’un da aralarında bulunduğu yarışmaları büyük bir heyecanla takip etti. 2014’TE DAHA DA İDDİALI Sirha İstanbul, 2014 yılının Kasım ayında daha zengin ve benzersiz bir içerikle yeniden gövde gösterisi yapacak. Sirha 2014, otellerin ihtiyaçlarına cevap verebilecek ve yiyecek hizmeti sektörünü tamamlayacak tekliflerle karşımızda olacak: Türkiye ve Avrupa’dan tahmini 180 katılımcının yer alacağı bu buluşmada yiyecek içecek sektöründen mutfak ve otel ekipmanlarına, sofra takımlarından kahve ve dekorasyon hizmetlerine kadar oldukça kapsamlı bir sunum gerçekleştirilecek. Otel ve restoran profesyonelleri, işyerlerinde ihtiyaç duyabilecekleri her şeyi Sirha’da bulabilecekler. Şehrin merkezinde yer alan ve erişimi son derece kolay olan İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan Sirha İstanbul 2014, prestijli etkinlikleri ve animasyon gösterileri ile bir kez daha nefesleri kesecek.

EN İYİ ŞEFLER YENİ BOCUSE D’OR YARIŞMASINDA BULUŞACAKLAR

Sirha İstanbul, düzenlenecek büyük bir gala gecesinde dünyanın en yetenekli şeflerini ağırlayacak: Bocuse d’Or Battle. Aralarında daha önce Bocuse d’Or’u kazanmış uluslararası şefler ile Türk şeflerin yer alacağı 4 takım, Türk mutfağı üzerine hünerlerini sergileyecekler. Bocuse d’Or Akademisi’nden uluslararası bir şef, ünlü bir Türk şefi ve bir gazeteciden oluşacak jüri, kazananı belirleyecek.

DÜNYA MUTFAK FESTİVALİ GERİ DÖNDÜ: OMNIVORE

Omnivore, dünya çapındaki en yaratıcı gurme şefleri ve yenilikçi Türk mutfağını Sirha İstanbul’da bir araya getirerek ağızları sulandıracak tarifler verecek.

TÜRKİYE’DE İLK DEFA: DÜNYA PASTACILIK KUPASI

Dünya Pastacılık Kupası (Coupe du Monde de la Patisserie)’nın ön elemeleri ilk defa İstanbul’a getirilecek. Bu etkinliğin amacı, bir Türk pasta şefinin Coupe du Monde de la Patisserie Dünya Finali’nde Türkiye’yi temsil etmesini sağlamak.

SEKTÖRÜN GELECEĞİNE YÖNELİK KONFERANSLAR

Fransa’da düzenlenen Sirha Dünya Mutfağı Zirvesi genel temsilcisi Frederic Loeb, gerek dünya çapındaki gerekse Türkiye’deki restoran endüstrisindeki son trendleri yorumlayacak. Aynı zamanda işyeri sahiplerine yeni fikirler kazandırmak amacıyla Türkiye’deki en yenilikçi restoran konseptleri ya da enerji ve atık yönetimi gibi diğer önemli konulara da değinilecek.

VİTRİNDEKİ YEREL TÜRK ÜRÜNLERİ

Küçük ölçekli üreticiler de Sirha İstanbul’un sağlayacağı özel bir alanda ürünlerini tanıtabilecekler. Böylece ziyaretçiler yeni ürünleri tanıma fırsatı bulurken mönülerine farklı renkler katacak yeni fikirler edinebilecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir