Soğuk ülkeyi bir de yazın görün…

Gazella Turizm, kanalların şehri St. Petersburg’u ve metropolleşmenin en güzel örneklerinden biri olan Moskova’yı 29 Ağustos – 2 Eylül tarihleri arasında görmek isteyenlere özel bir tur fırsatı sunuyor. 

Özel tur anlayışıyla benzerlerinden sıyrılan Gazella Turizm, Rusya’nın en popüler şehirleri olan St. Petersburg ve Moskova’yı yaz mevsiminde görme olanağı veriyor. 29 Ağustos – 2 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan Rusya turu, Çarlık Rusya’sından kalanları merak edenlere kültür, tarih ve sanatı bir arada sunuyor.

Neva Nehri’nin can verdiği kanalları ve küçüklü büyüklü köprüleriyle 1703’te Çar Petro tarafından kurulduğu günden bu yana ülkenin batıya açılan penceresi olan St. Petersburg aynı zamanda UNESCO Dünya Kültürel Mirası Listesi’nde yer alıyor. Napolyon tarafından Rusya’nın kalbi olarak nitelenen Moskova ise uzun yıllar boyunca kentsel kimlik ve yapısını koruyabilen sayılı metropollerden biri olarak anılıyor.

Neden St. Petersburg ve Moskova?

  • Rembrandt, Leonardo da Vinci, Michelangelo, Van Gogh, Raphael, Renoir ve Picasso gibi değerli ressamların eserlerinin sergilendiği ve Çarlık döneminde kışlık saray olan kullanılan ünlü Hermitaj Müzesi
  • Moskova’nın sembolü olan ve eskiden savunma kalesi olarak kullanılan Kremlin Sarayı
  • Şehrin kalbi Kızıl Meydan, ünlü yazar ve şair Nazım Hikmet’in mozolesi
  • Dünyanın en büyük metrolarından biri olan ve bir müzeden farkı olmayan Moskova metrosu
  • Sadece yayalara ait olan dünyaca ünlü Arbat Sokağı’nda keyifli dakikalar…

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir